| cOsTeL966 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, ce modalitati de a avea net pe laptop sunt? Fara sa fie conectat la priza etc. Spre exemplu cand merg la tara nu am internet si nu pot sa iau wireless-ul cu mine.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cumperi internet, prin stick usb, de la un furnizor de telefonie mobila. Dar asta numai dupa ce te asiguri ca aria de acoperire internet a companiei de telefonie mobila include si zona din mediul rural in care vrei sa ajungi. Gasesti pe site-urile oficiale harti cu arii de acoperire pentru conexiunea de net pe care o pot furniza.
Sau poti folosi serviciul internet mobil (activat pe telefon) care, prin cablu sau wireless poate fi transferat pe laptop, dar viteza e mult sub ceea ce ne dorim. Tu poti testa si aceasta posibilitate.