| Cata_Catalin_1994 a întrebat:

Salut fratilor ma pueteti ajuta si pe mine va rog. Am un windows 7 facut cu 8x cu nero 7 si am intales ca trebuia cu 4X ca nu mi-l boot-eaza acum pot sa il iau depe dvd pe un stic sa il instalez cu sticul? Ce trebuie sa fac? Multumesc!

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

8 e viteza buna, trebuia 10.
Nu booteaza din cauza vitezei. Poate unitatea optica e uzata si a fost scris DVD-ul cu erori. Poate imaginea nu e bootabila. De pe DVD nu o mai poti recupera. Cauta alta si inainte de o scrie un DVD cu ea, descarca asta care nu e gratis, dar o perioada il poti folosi: PowerISO
http://www.poweriso.com/
deschizi imaginea cu programul si in fereastra principala, stanga jos, daca imaginea e bootabila o sa scrie
"bootable image". Daca nu, scrie in dreapta "Non-bootable image" si cauti alta.
-Daca vrei sa faci un stik bootabil ai asta gratis, dar tot iti trebuie o imagine ISO buna:
http://rufus.akeo.ie/
Trebuie sa intri in BIOS si sa setezi ordinea de bootare ca prima sa fie
-stick-ul-.