| 1girl a întrebat:

Salut tuturor, am incarcat un video pe youtube. E o melodie la care nu era niciun videoclip disponibil pe mobil. Am incercat sa incarc eu unul, dar am aflat ca nici a meu nu e disponibil. Cum il fac? Ar trebui sa setez ceva de pe PC?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa iti spuna de ce este indisponibil.
Cred eu ca sunt doua motive. Poate chiar trei:
1. videoclipul incalca legea dreptului de autor;
2. nu poti sa postezi videoclipuri mai mari de 10 minute decat daca esti un user activ pe youtube. (De exemplu: numai daca incarci 10 videoclipuri ai dreptul sa pui videoclipuri de la o ora in sus. Nu poti sa pui din prima un film de o ora. Acesta este doar un exemplu. Nu mai stiu exact cum stau lucrurile.)
3. esti o persoana minora ce nu are voie sa posteze anumite videoclipuri.
Poti intra pe www.youtube.com si in partea de jos a site-ului vei gasi scris "Trimiteți feedback". Dai clic pe el si acolo le vei putea spune problema ta; cauta sa nu scrii mult, sa fii cat mai explicita, si sa te asiguri ca ai cuprins toate aspectele problemei. Mai departe te armezi cu multa rabdare in primirea raspunsului pe care il vei primi -cred eu- pe email.