| iulianwyy a întrebat:

Salutare, am o problema cu microfonul laptopului. Cand am incercat sa vorbesc se aud niste bruiatii doar. Am folosit diferite casti, nimic nu functioneaza. Am intrat si la device manager sa vad daca trebuie niste drivere updatate, insa nimic. Ce cauze ar putea determina problema mea? Va rog frumos sa ma ajutati, dau funda.

Răspuns Câştigător
| DenisBoss69 a răspuns:

Poate fi o problema din interiorul laptopului, daca te pricepi incearca sa l deschizi si de preferabil sa l cureti pe interior. Ar putea fi si o problema de la supra incalzire. Daca nu reusesti nici asa recomand sa l duci la un service, poate trebuie schimbat ceva

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca-l cu un microfon extern!
Daca nu merge, atunci probabil nu ai driver-ul audio instalat sau nu se potriveste.
Daca merge cu microfon exterior, atunci ai problema cu vel incorporat in laptop.