| Jiga07Rodica09elle a întrebat:

Am abonament la Digi și aș dori sa pot bloca cartela pentru că o folosește concubinul meu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O cartela nu se poate bloca, doar un abonament se poate bloca.
Cartela functioneaza doar atat cat are bani pe ea, dupa ce s-au terminat banii nu se mai poate folosii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la Digi sau suna și te ajută ei. Nu cred că poți face asta online.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Digi si spune-le sa blocheze cartela. Daca este pe abonamentul tau.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai abonament poti rezilia contractul cu ei la telefonie si ramîn celelalte, cablu tv si internet, oricum mergi la Digi si intreaba i in ce conditii poti bloca sau renunta la un numar de telefon fiind abonament, si ce oferte au ei la alte cartele sim cu alte numere daca mai vrei sa fi pe Digi, sau te muti la Vodafone sau Orange?

| ioana748 a răspuns:

Sunați și spuneți ca ați pierdut telefonul și doriți blocarea sim.