| GermanMihai a întrebat:

Bună, cine ma poate ajuta, i-am cumpărat fetei un ceas și nu știu cum se face cartela 2 g.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| popescuhertz a răspuns:

Îmi poti spune mai multe despre ceasul pe care l-ai cumpărat și care sunt problemele pe care le întâmpini? În general, pentru a activa o cartela SIM 2G, trebuie să urmezi pașii următori:

Asigură-te că ai la îndemână toate materialele necesare, inclusiv cartela SIM și un instrument de scos cartela SIM (de exemplu, o monedă).

Găsește slotul pentru cartela SIM în ceas. Acesta poate fi situat în partea laterală sau în spatele ceasului.

Folosește instrumentul de scos cartela SIM pentru a deschide slotul și introduce cartela SIM în slot, cu partea cu contacte spre jos.

Închide slotul pentru cartela SIM.

Porneste ceasul și urmează instrucțiunile de pe ecran pentru a configura conexiunea la rețeaua ta mobilă. Acest lucru poate include introducerea unui cod PIN pentru a debloca cartela SIM.

După ce ai configurat conexiunea la rețeaua mobilă, ar trebui să poți să faci apeluri și să trimiți mesaje prin intermediul ceasului tău.