| Randal a întrebat:

Buna seara TPU am un telefon Samsung galaxy s3 mini si de un timp imi reporneste singur imi arata ca am 70 la suta baterie si imi reporneste iar dupa imi arata 3 la suta baterie si imi reporneste incontinu pana il conectez la incarcator sau ii scot bateria, am bateria umflata la telefon si nu stiu sigur daca asta e cauza. daca ma uit la un clip pe net sau ma joc imi reporneste telefonul cu bateria descarcata dupa iar apare ca e incarcata. poate sa fie din cauza bateriei ca e umflata sau e de la soft ceva? dau funda la raspunsul care ma ajuta

1 răspuns:
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

''Buna'' sa fie! laughing) schimba bateria e de la baterie 100la 100 eu am avut un iphone 4 care facea la fel si i-am fost cumparat o baterie si a mers perfect, ca inainte... o poti schimba in service sau ti-o schimba cei de unde ai luat telefonul daca acesta mai este in garantie si defectiunea nu a aparut prin interventia mecanica a ta. Daca nu mai are carantia du-te in cel mai apropiat service si explica-le celor de acolo cum se comporta, arata-le bateria ei il vor controla si iti vor spune exact, dar cel mai probabil bateria... Funda?!