| cetateandezgustat a întrebat:

Conteaza cand fac activarea Roaming-ului la Orange pe cartela PrePay? Exista vreun risc in a avea activ tot timpul Roaming-ul cat timp nu plec din tara? De ce lumea se grabeste sa-l dezactiveze la revenirea in tara?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se grabeste nimeni. Eu nu l am dezactivat niciodata.

Singura problema e daca esti printr-o zona aproape de granita in rest nu te deranjeaza cu nimic

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti activa serviciul roaming oricand, gratuit. Acesta intra in vigoare, cand parasesti tara si te conectezi pe o alta retea. Daca te afli in tara si ai roaming-ul activ, nu vei plati nimic in plus.

O zi buna,
Orange Helper

| Teodorel a răspuns:

Deoaorece costa mai mult