| goldenbullet a întrebat:

De cateva luni ma tot suna cineva cu numar ascuns. Pot afla cine e? Daca sun la digi o sa imi poata spune cine ma suna?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti va spune nimeni cine te suna cu numar ascuns

| darrio2007 a răspuns:

Blochează-l. Eu am avut apeluri din Lesotho. Nu am pe nimeni acolo.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Majoritatea telefoanelor mai noi au optiunea de blocare numere necunoscute. Redau de pe net:
"Accesăm secțiunea „Contacte" (Contacts), apoi meniul cu cele 3 puncte unde alegem „Setări" (Settings)
Alegem opțiunea „Blocare numere" (Blocked numbers)
Selectăm opțiunea de a bloca toate numerele cu identitate ascunsă (Block unknown/ private numbers)".
Dezavantajul este ca daca te suna curierul, si nu-l ai in agenda, nu vei mai fi anuntat.

Bula
| Bula a răspuns:

Furnizorul nu are autoritatea sa-ti spuna posesorul unui post telefonic.
Daca apelurile ascunse sunt dese si te deranjeaza, atunci ridica si intreaba cine e si ce vrea?
Daca nu-ti spune nimic si doar te suna, atunci poti depune o plangere la politie, pentru hartuire.

| LisaJulie a răspuns:

Blochează apelul! Și sub nicio forma sa nu raspunzi

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă nu știi cine te sună nu răspunzi.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Dacă vrei să afli cine te sună cu număr privat nu ai la dispoziție decât varianta de a răspunde la telefon. Deși vei găsi în diferite alte surse recomandări de aplicații gratuite care promit să deconspire cine sună cu număr ascuns, nu este niciuna care să facă asta, cel puțin gratuit.
Normal la digi ar trebui ca numerele să fie înregistrate, doar nu cred ca îți vor oferi informații de genul tocmai pentru ca este un număr privat. Totuși poți încerca! Mult noroc!

| vatadezahar24 a răspuns:

Poți merge la poliție, e cel mai indicat din moment ce numărul respectiv te sună de mult timp, poți depune o plângere și vei afla cine este pe parcurs