| joshua12 a întrebat:

Salut, este adevarat ca daca stai pe telefon cand se incarca si daca il scoti sub 80 la suta se deterioreaza bateria?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tot procesul de incărcare este gestionat de procesorul telefonului și nu afectează performanțele lui. In foloclor sunt tot felul de basme pe tema asta. Vestea bună e că NU mai ai cu ce-ți bate capul, tu doar dă-i curent

| lpavel a răspuns:

Nu, nu este adevarat! Il scoti cand vrei si il incarci cand vrei si nu va afecta bateria in nici un fel!