| ρυƒυℓєтє a întrebat:

Deci vreau sa dau comanda la ceva de pe altex.ro. si acolo am mai multe modalitati de plata : plata la livrare, plata online cu cardul... si ce ma intereseaza pe mine plata in rate. explicati-mi si mie mai amanuntit cum se va efectua plata in rate, daca imi trebuie card sau daca pur si simplu aleg modalitatea de plata "prin rate" si imi va veni acasa in fiecare luna o instiintare ca trebuie sa platesc rata. Dau FUNDA la cel mai explicit raspuns. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie card. Uita-te pe site, sunt postate cardurile acceptate si de la ce banci.

| prisacarul56 a răspuns:

Toate documentele necesare platii in rate se fac in magazin, ratele lunare in schimb se fac prin banca cu care are magazinul protocol de colaborare.Achiti lunar suma calculata la banca prin care ai primit imprumutul.Ai nevoie de adeverinta de salarizare.