| sabinaelena a întrebat:

Care este anotimpul vostru preferat? De ce? FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| Cocoa a răspuns:

Primavara,ne face usor sensibili, ne dezmorteste simturile si ne reinnoieste pofta de viata! Fiecare primavara inseamna un nou inceput[iar startul il da fiecare dintre noi]happy

30 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Buna.
Intr-adevar, vara este anotimpul meu preferat. Exista o multime de motive: in acel anotimp sunt nascuta, e vacanta de vara, merg in concediu, am tot timpul liber, e foarte cald, merg la piscina etc.

| pwp a răspuns:

Iarnaaaaa love struck

| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Anotimpu meu preferat este Vara,

Pentru ca nu facem scoala, mergem al plaja, si e cald.

Pa, pa

| тøхх a răspuns:

* Anotimpul meu preferat este vara.De ce?
* Pentru ca e cald.
* Pentru ca sunt peste 1000 de fluturi [ca si primavara]
* Soarele isi arata razele in fiecare zi.
* Ne putem juca si sa admiram natura.
* Poti merge la piscina.
* Pentru ca, cateodata vara se face deja porumbul.
* Pentru ca e un anotimp frumos.:p

| Karinakari99 a răspuns:

Buna,sabina!
Anotimpul meu preferat este vara, deoarece este cald si libertate totala!
Bye!

| Wihaela a răspuns:

Vara pentru ca e cald si pot sa stau toata ziua afara.dar al tau?

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Vara sau primavara happy.

| IoanaTempah a răspuns:

Vara pentru ca este cald, pot calatori si pot sta acolo cat timp vreau. Desi este cald, multi aleg vara ca anotimp preferat pentru ca este vacanta, acesta este motivul principal.

| NothingImportant200 a răspuns:

Vara. Iubesc vara pentru ca e singurul anotimp cand nu e scoala, nu te streseaza profesorii, nu ai griji pentru nimic, nu predici ca de ce ai luat nota aia si de ce asa si de ce asa nu. Pe langa asta mergi la piscina, stai treaz pana tarziu in fiecare seara, te bronzezi. Vara inseamna DISTRACTIE!

| Patrăţel a răspuns:

Mie imi place foarte mult iarna, unu dintre motive este faptul ca este Craciunul o sarbatoare care pe mine ma cucereste, imi place atat de mult, avem zapada, joaca, vin mosu' laughing) si ador cand aud zgomotul viscolului si cand vad fulgii cum se joaca prin aerbatting eyelashes

| camy417 a răspuns:

Anotimpul meu preferat este vara pentru ca scap de scoala si am ocazia sa fac cele mai multe prostii fara sa-mi zica nimeni nik.pentru ca imi revad verisorii si am ocazia sa scrii de placere si nu de nevoie

| Tsiitsix3 a răspuns:

Pai totusi vara pentru ca e ziua mea 1, 2 e cald si bine.happy mrg la piscina mare.si chiar in tari straine asa iarna e o friguloaie de...happy, 3Putem manka inghetata.etchappy bem, sucuri reci. iarna nu.ASa si toamna e uratahappy primavara totusi nu`i chiar atat de superba deci vara.happy aa si 4. laughing vacanta de varaalaughing.TE pup fundhabatting eyelashes?

| winchesters a răspuns:

Vara.

| AndreiP98 a răspuns:

Vara ca e cald si e vacanta... Iarna nu o suport ca inghet.

| Justmeandmysmile a răspuns:

Vara deoarece e un prilej super de distractie. Sa stai in haine sucrute,la caldura sa innoti in apa rece dar totusi placuta,sa savurezi o inghetata,sa mergi cu bicicleta, cu rolele, sa stai pur si simplu in soare, plus ca adopti si un bronz frumos si atragator.Vara si iar vara! happy Papa!

| a2 a răspuns:

Vara pentru ca:
-e soare
-e cald
-e plaja
-sunt tot felul de stranduri si bazine
-sunt tot felul de concerte in aer liber
-pot sa stau cu geamul deschis cat vreau fara sa tipe parintii la mine ca au 700 lei de platit gaz
-e plin de parcuri frumoase si verzi, numai bune de plimbat in ele
-si. principalul motiv: NU E SCOALA! sfanta fie vacanta de vara!

:D
http://bon-jovi-and-not-just-that.blogspot.com/

| aylyn_2380 a răspuns:

Cred ca anotimpul meu preferat este vara deoarece e mai cald,e si vacanta pentru mine, daca ar fi temperaturile mai ridicate ar fi primavara anotimpul meu preferat deoarece sunt multe,, sarbatori'' frumoase. Al tau?

| AlexMercer a răspuns:

Toamna deoarece este trista.

| bobodanlili a răspuns:

Vara, pentru ca merg la piscina
stau toata ziua pe afara si nu e scoala

| Nady_4205 a răspuns:

Vara pentru ca:
-este cald
-merg la strand
-stau la plaja
-este soare
-e vacantaalove struck
-toata ziua stau afara
Si ne nu-mi place vara ii ca sunt o gramada de tantarilaughing
Fundita? Te rog!

| amfibianx a răspuns:

Vara-vacanta,soare,stat acasa, joaca toata ziua! yay

| ЩΛIƬIПGFӨЯƬΉΣΣПD a răspuns:

Hello. xD Imi place mai mult anotimpu` iarna deoarece, e zapada si toti baietii prind fethele si le "spala" rolling on the floor; x. \dancing. ehwhistling. cam atat laughing

| lavinia_5701 a răspuns:

Vara ...pentru ca este cald si frumos afara ...si nu facem scoalabig grinal tau?

| Alex1 a răspuns:

Nici unul pentru ca vara e cald si mergem la mare da cazi din picioare de calduralaughingdar iarna nai lemne de foc la cat frig e

| Kadorin a răspuns:

Vara! Pentruca avem vacanta mare!

| kermit a răspuns:

Vara:X deoarece este si ziua mea si pot avea o zi mai speciala cu cei apropiati mie si pentru atmosfera de afara cand este cald mereu si nu trebuie sa iti pui 20 de geci pe tine. si ca fata te simti mai bine sa te imbraci cat mai subtirebig grin si mai ales sa nu uitam ca vara putem merge la piscina sau la mare aceasta este parerea meahappy fundita?

| Bibiis a răspuns:

Vara :d! - pentru ca ador sa ma balacesc in marelaughing

| alexandradya a răspuns:

Imi place vara... deoarece... Vara inseamna dinamism, caldura, pasiune si arta de a trai cu pasiune. Deoarece vara iubim mai mult ca iarna. deoarece iarna nu-i ca vara. Imi place vara deoarece imi da dorintade a trai, de a iubi, de a ma bucura de viata.

Asta e parerea mea, de fapt fiecare anotimp isi are farmecul sau, dar pentru mine vara e cel mia frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine fiecare anotimp este special:
Primavara- natura invie si ma pot imbraca cu haine potrivite nici groase nici subtiri si asa ot combina mai multe haine subtiri
Vara- ooo. inghetata, anotimpul caldurii, frumusete, am o problema vara cu razele UV pentru ca am un microb in nas si cateva probleme cu el iar razele cu aerul poluat e cam naspa. In fine apreciez acest anotimp pentru mult mai multe. singurul defect fiind cel cu aerul poluat
Toamna- fructe bune. miami, si la fel ca la primavara, ma pot imbraca potrivit si imi place
Iarna- Niiiingeeeeeee... frumusetea sarbatorilor, facem oameni de zapada ingeri etc. Frumusete curata!
Deci eu apreciez toate anotimpurile, fiecare este special in felul sau! Funda puppy dog eyes?