| syjey a întrebat:

Ce-ati face daca a-ti castiga premiul cel mare la loto?

18 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Mi-aş cumpăra o căsuţă în Finlanda, aş călători prin toată lumea şi o parte i-aş dona la ceva fundaţie pentru ăştia cu SIDA sau cam aşa ceva big grin În niciun caz nu i-aş chelui în România, aş face orice să NU ajungă în buzunarele parlamentarilor.

| Simpatic a răspuns:

Cu mutatul in strainatate e cea mai mare prostie, in primul rand ca in "afara" nu poti sa traiesti bine o viata pentru ca 8 milioane de euro acolo nu au aceeasi valoare ca aici (adica 8 multiplicat cu 4, 2).Pai daca castigi la loto te imbogatesti,insa sa nu uitam ca pentru noi suma asta este enorma insa pentru Becali,Patriciu si alti mafioti suma asta este dobanda semestriala la averea lor, deci o nimica toata, asa ca nu va asteptati cu 8 milioane de euro sa cumparati tazara asta, e vorba de 25 la suta impozit 10 milioane fiind cel mai mare report.Ce as face eu cu acesti bani? pai as vizita tot globul pamantesc si nu doar in 80 de zile! Cu toate ca avem romani care merg in toata lumea dar doar la furat sau la carat cu carca eu cu banii as merge la distractie,as vedea tot ceea ce e mai frumos in lumea asta si prima data as incepe sa vizitez tot ce este de vizitat in tara noastra Romania,pentru ca este o tara frumoasa dar condusa de oameni urati (chirul de basescu,prostul de boc,curva de elena etc).O vila luxoasa si o masina pe masura,o nevasta fotomodel si restul de bani nu l-as dona la biserici, pentru ca bisericile au un buget mai mare decat miliardarii din topul romanesc stiind faptul ca Biserica ca institutie nu plateste impozit(o prostie dupa parerea mea), ci as colinda toata lumea asta alaturi de cei dragi.Cred ca la tot ce am spus i-as cheltui pe toti, dar merita sa dai un ban pe ceva bun.

| yanis a răspuns:

As dona o parte, iar cu restul mi-as cumpara o masina noua, o garsoniera-daca nu un apartament-si as mai pune ceva de-o parte pentru zile negre.
Ai castigat?

| Deea852 a răspuns:

As emigra in Bahamas!rolling on the floor

| AlWaYsSmYlE a răspuns:

Mi-as ajuta familia in primul rand si dupa aia mi-as mai opri niste banii cat sa am un trai cat decat decent si restul i-as dona la orfelinate:X:X

| RebecaBaa a răspuns:

Mi-as lua teleefon, haine, pantofi, etc big grin d'astea de feteebatting eyelashes as lua cadouri la toata familia si prietenii mei si restuuu' la salteaaalove struck

| syjey explică:

Eu m-as urca in primul avion cu destinatia Miami, unde mi-as lua un penhouse din acela cu palimeri piscina interiaora si priveliste spre ocean, vreo 4 masini,dar din alea sa le pice plombele la americani,a-si vizita cam toata tara, m-as distra non-stop, vreo 2 mil, i-asi baga la banca, pentru vremea cand voi vrea sa imi intemeiez o familie(nu mai devreme de 35 de ani)si cam atat, in mare

| syjey explică:

Eu m-as urca in primul avion cu destinatia Miami, unde mi-as lua un penhouse din acela cu palimeri piscina interiaora si priveliste spre ocean, vreo 4 masini,dar din alea sa le pice plombele la americani,a-si vizita cam toata tara, m-as distra non-stop, vreo 2 mil, i-asi baga la banca, pentru vremea cand voi vrea sa imi intemeiez o familie(nu mai devreme de 35 de ani)si cam atat, in mare...

| BeatriceKnowles a răspuns:

As pleca din Romania si mi-as asigura viitorul in alta tara.

| MihaelaStyles a răspuns:

Mi-asi cumpara o casa la curte cu 2 Golden Retriever si un Jack Russel Terrier, un teren de: fotbal, baschet. tenis. ping- pong, o piscina, o terasa...si atat.

| pitcrv a răspuns:

Mi-as face o casa la tara, as da si la prieteni sh as deschide o afacere pentru viitor, plus ca as face o donatie la un centru pentru copiiilove struck

| Quibblo a răspuns:

As vizita toata lumea, acesta este visul meu.Tu ce ai face?

| Ana96_3682 a răspuns:

Poi, mi-as lua casa, masina si cu primul avion m-as duce in Hawai (sau poate los angeles, la asta ma mai gandesc big grin )Fundoi?batting eyelashes

| bYzZ a răspuns:

Pai eu as fi in al 9-lea cer as face cinste la toti prietenii mei dragi si as mai cumpara cate una cate alta prin casa tongue... aaa si am uitat sa mentionez as crede ca e un vis si mi-as da palme laughing

| vl96cos a răspuns:

M-as angaja la urban!laughing

| angel1996 a răspuns:

HRISTOS A INVIAT. pai mi-as face o viiila mare mare de tot. asa cred

| dansez a răspuns:

Imi iau un iaht roz din diamant plin cu uleiuri dragã, si creme.Imi schimb geanta. Imi iau alt iaht plin cu genti! Si un iaht cu cataloage de genti! Si un iaht cu barbati! Da, Da! Barbati cu cataloage cu genti! Si un iaht cu…avion! rolling on the floor))))

| Lucian_1253 a răspuns:

Logic as cumpara o lamborghini gallardo! 11