| NoNameJunior a întrebat:

Ce parere aveti despre distrugerea naturii? adica:taierea copacilor ilegal, poluarea aerului, aruncarea gunoaielor in apa si pe strada? vreau raspunsuri argumentate! dau funda+un vot.

Răspuns Câştigător
| YoanaYo a răspuns:

Parerea mea? Exact ce ai spus si tu: distrugerea naturii.
Unii ori nu vor, ori nu stiu (dar trebuie sa fi complet tampit ca sa nu stii) cat de mult suferim toti din cauza acestor lucruri banale.
Abia acum cateva zile ma uitam pe "National GeograpHi" la un documentar in care arata ca morsele au fost nevoite sa isi puna viata in pericol din cauza topirii ghetii? De ce se topeste gheata? Pentru ca vine incalzirea globala. De ce vine incalzirea globala? Pentru ca sunte noi prosti si nu avem grija de planeta PAMANT.

2 răspunsuri:
| NoNameJunior explică:

Cea mai mare tampenie posibila.mda,mai bine nu te oboseai sa dai link-ul.nimeni nu s-a amuzat pe treaba asta! plus ca mai si jignesti niste oameni care din curiozitate au dat click acolo!

| dydy21 a răspuns:

Numai niste persoane inconstiente ar putea face asa ceva sau accepta o asemenea crima cu premeditare. Din moment ce distrugem natura ne omoram pe noi intr-un mod lent dar sigur. In concluzie, persoanele care nu lupta impotriva distrugerii si deteriorarii naturii sunt mai inconstiente decat sinucigasii si criminalii in serie.