| dragosh_1452 a întrebat:

Ce replici celebre din filme stii?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Imi place serialul Lost care are o groaza de replici celebre si funny, spre exemplu imi place zicala lui desmond "See you in another life, brother!" Si binecunoscuta replica a lui Jack si nu numai "We'll live together or we'll die alone"

15 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

"Hasta la vista baby", "Gooosfraaaabaaaa" (Anger management), "I think I thaw a puthycat! I did, I did thaw a puthycat!" (Bine, sunt desene, dar se pune!), "Ogres are like onions. Onions have layers; Ogers have layers" (aplicabil si la oameni-Shrek). Nu-mi mai amintesc acum altele, dar sunt multe memorabile.

| Flav a răspuns:

Din filmul The Rounders cu Eduard Norton ''Daca stai la masa timp de jumate de ora c-un fraier si nu-ti dai seama de asta, tu vei deveni fraierul'' .replica este chiar in expozitiunea filmului si e vorba despre jucatorii de poker, mi s-a parut geniala replica...si ''De ce tot imi repetati, sunt un profesionist? '' din Man on Fire cu Denzel Wasghinton.ar mai chiar si ''Din zece oameni, 6 au arma. Datoria noastra e sa informam pe acei 4 oameni sa-si procure o arma'' din Lord of War cu Nicholas Cage.sau ceva de genul.ar fi multe replici geniale din filme, unele pot avea chiat influentza mare asupra vietzii

daniela
| daniela a răspuns:

Star Wars - Forta sa fie intotdeauna cu tine
Pe aripile vantului - La urma urmei... si maine e o zi
Vrajitorul din oz - Nicaieri nu-i ca acasa
Forrest Gump - Mama spunea ca viata este ca o cutie de bomboane, nu stii niciodata ce gasesti inauntru
Casablanca - In cistea ta, Pustoaico!
Love Story - Dragostea este atunci cand nu trebuie sa spui niciodata "imi pare rau"
Unora le place jazz-ul - Ei bine, nimeni nu e perfect
Apollo 13 - Houston, avem o problema
Nasul II - Tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape
si sa nu uitam celebra replica - nu trage domn' Semaca sunt eu Lascarica

mlm
| mlm a răspuns:

Imi place sa revad filmul Casablanca-''Here's looking at you, kid.''sau''I think is the beginning of a beautiful friendship''.

| MihaiA a răspuns:

Ii voi face o oferta pe care nu o poate refuza smug

| leluc a răspuns:

Mi-a placut atat de tare filmul 'Blow' cu Jhonny Depp in regia lui Ted Demme, incat am retinut o fraza intreaga: "Life passes most people by when they're busy making grand plans for it. Throughout my lifetime I've left pieces of my heart here and there. And now, there's almost barely enough to stay alive. But I force a smile, knowing that my ambition far exceeded my talent. There are no more white horses or pretty ladies at my door."

| hugin a răspuns:

Cel mai mult imi place:
Lo there do i see my Father
Lo there do i see my Mother, my Sisters and my Brothers
Lo there do i see the line of my people
Back to the beginning
Calling me to join Them
Bidding me to take my place among Them
In the Halls of Valhalla
Where the brave
May live
Forever.
The 13Th Warrior

| hashe86 a răspuns:

"Houston, We have a problem!", o folosesc adesea cand nu mi iese cevahee hee

| claudiarebecca a răspuns:

Tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape - din nasul
si.
elementar, dragul meu watson - sherlock holmes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea mi-au venit in minte happy

"I'll be back"
Arnold Schwarzenegger

"Bond, James Bond"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa aicia a-ti uitat "Dapoi ma Romi, ce drag de buda o fo' asta ma?" din "Pruncul, Petrolul si Ardelenii"
colosala... deci am ras o jumate de ora cand am auzit-o si si acum imi apare zambetul pe buze cand imi aduc aminte de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mess with the best, die like the rest!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-"copilul din tine te adora!"
-"We might be through with the past, but the past ain't through with us!"
-"In fiecare din noi exista o sursa secreta de rautate: instinctul"

| popalucian222 a răspuns:

Replica lui Sergiu Nicolaescu din "Cu mainile curate" : "Un fleac, m-au ciuruit". e super tare actorul.

| cipri a răspuns:

Hasta la vista babyyyyy! big grinbig grinbig grin