| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla in filmul"TITANIC"?

Răspuns Câştigător
| kynleiii a răspuns:

Brock Lovett este un cautator de comori si incearca sa recupereze vechi artefacte impreuna cu echipa sa de pe epava Titanicului, un vapor urias care s-a scufundat in Oceanul Atlantic in 1912 dupa ce s-a izbit de un iceberg. Lovett cauta diamante si pietre pretioase, dar descopera un portret al unei tinere fete care nu poarta altceva decat un colier. Cand Rose, in varsta de 102 ani, spune ca ea este tanara din portret, actiunea se muta in 1912 in Southampton, unde pasagerii se urcau la bordul navei Titanic. Printre ei se aflau tanarul Jack Dawson si Rose DeWitt Bukater, care se intorcea in Philadelphia cu logodnicul ei, Cal Hockley, un instarit om de afaceri. In timpul calatoriei, Rose se indragosteste de Jack, iar Cal incearca sa se razbune. Intre timp, Titanicul se ciocneste de UN iceberg si apa navaleste in compartimentele din fata. Cal continua sa-i urmareasca pe Jack si pe Rose, iar in tot acest timp uriasa nava isi incepe coborarea catre adancurile oceanului.
Funda?
La multi ani!

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E un film de-a dreptul superb!
uita-te maine(duminica) pe pro tv la 20. 30

| thealchemist a răspuns:

Nimic, e plictisitor.

| alex2009 a răspuns:

Poti sa il vezi duminica pe pro tv la 20:30

| Sconcsiş a răspuns:

@byutza

Ai lamurit-o... laughing

| kynleiii a răspuns:

In 2012, cand se vor face 100 de ani de la scufundarea celebrului vas de croaziere Titanic, studiourile Paramount Pictures vor relansa capodopera regizorului James Cameron, filmul Titanic in varianta 3D. Daca nu stiati deja, filmul ii are in rolurile principale pe Leonardo DiCaprio si Kate Winslet si va fi lansat in cinematografele din intreaga lume in luna aprilie 2012.
Filmul Titanic va ajunge in salile de cinema cu doar cateva saptamani dupa un alt succes de Box Office – filmul lui George Lucas – Star Wars: The Phantom Menace (Razboiul Stelelor – Amenintarea Fantomei Ep. 1).
Compania Lightstorm Entertainment se ocupa de transformarea in format 3D a celui de-al doilea film ca si incasari, din istoria de peste 100 de ani a cinematografului, film care este depasit doar de Avatar – bineinteles, un film tot in regia lui James Cameron.
Pretul conversiei din format clasic in format digital al succes-ului Titanic va fi de aproximativ 15 milioane de dolari, si spre deosebire de varianta din secolul trecut va avea si o versiune Blue-Ray disponibila fanilor povestii de dragoste
Funda?

| Marijuana187 a răspuns:

Face poc vapoooooooruuuu!devil

| alexXxa_4040 a răspuns:

Lansat la apă în 1912, Titanic, transatlanticul cel mai mare şi mai luxos, a fost considerat o adevărată minune a tehnicii. S-a spus că nu poate fi scufundat, dar Titanicul avea să-şi găsească sfârşitul în apele îngheţate ale Atlanticului de Nord, chiar în prima sa călătorie. O dată cu el au pierit peste 1500 de oameni, mai mult de două treimi dintre cei aflaţi la bord.

În timpul căutărilor diamantului albastru, despre care se presupunea că a dispărut odată cu Titanicul, Brock Lovett descoperă desenul unei femei frumoase care avea la gât mult căutatul diamant.
După prezentarea desenului la ştirile TV, o bătrână de 101 ani pretinde că ea este femeia din desen. Atunci când se întâlneşte cu echipa care a efectuat scufundarea, ea le povesteşte cum s-a întâmplat tragedia Titanicului.
Rose (Kate Winslet) are 17 ani şi... în ciuda dorinţei ei, porneşte în călătorie spre America pentru a se căsători cu bogatul Cal Hockley. În acelaşi timp un artist sărac, Jack Dawson (Leonardo DiCaprio), doreşte să-şi încerce norocul în America şi se îmbarcă pe Titanic.
Cei doi se întâlnesc şi între ei se naşte o poveste de dragoste căreia i se opun toţi ceilalţi.
Povestea lor nu are un final fericit, pentru că în noaptea de 14 aprilie, vasul se loveşte de uriaşul iceberg care îl sfâşie, scufundarea fiind iminentă.
http://filme.acasa.ro/titanic-1997/rezumat

| ღAnaღ a răspuns:

Poti sa il vezi duminica pe pro tvwinking

| anonima000000 a răspuns:

In filmul "TITANIC" titanicu se scufunda happy

| Smecherul_3765 a răspuns:

In filmul ''TITANIC'' plec oameni si un barbat si o fata se indrogastesc si cum nu era capitanul la comanda TITANICUL se ciocneste de un aisberg si numai 2 oameni au scapat ceilalti au murit inecati.Si a fost adevarat ce s-a intamplat!

| silvia177 a răspuns:

In filmul Titanic LeonardoDiCaprio castiga la un meci de Poker catziva bani si impreuna cu prietenul sau merge intr-o calatorie cu Titanicul. Acolo o intalneste pe Rose care urma sa se casatoreaska cu un bogat care ii putea salva familia. Ei se indragostesc si au tot felul de peripetzii impreuna. In noaptea in care ei se sarutau pe Titanic s-a auzit o bufnitura si si-au dat seama ca vaporul s-a izbit de un iceberg si totata partea din fata se inunda. Apoy pentru ca s-au indragostit si sunt impreuna Jake si Rose se ajuta reciproc, iar logodnikul lui Rose ii urmareste pe cei doi cu cutzitu dupa el. Apoy cand Rose putea sa scape nu a vrut ( l-a asteptat pe Jake), ei au ramas impreuna pana cand vaporul s-a scufundat de tot si mii de oameni au murit. Apoy cei foi au cazut in apa si au strigat dupa ajutor, dar nimeni nu i-a auzit, iar pentru ca apa era prea rece Jake a murit. ROse a strigat dupa ajutor, fiins ff suparata de moartea lui Jake. O barca a venit sa oa ajute si a adus-o in siguranta la mal. Cand a fost intrebata cine este aceasta a raspuns ca se numeste Rose Dawson, pretinzabd ca ar fi fost casatorita cu Jake. Totusy uita-te la film! Funda? :X