| Legolas a întrebat:

Cum credeti ca se va termina Cantec de gheata si de foc...sunt fan al acestei serii...cel mai inventiv primeste funda.

1 răspuns:
| Nymeria a răspuns:

Buna, alt fan big grin, pai lumea din aceatsa serie e destul de diferita de celelalte pe care le-am citit pana acum-Stapanul Ineleor, trilogia FARSSER, etc- deci in primul rand daca ai citit cel putin prima carte-asa cum am facut-o eu big grin-ai fi vazut ca Eddard Stark a murit, ha cine s-ar fi asteptat la asta? parca eroul nu moare niciodata, ce naiba s-a intamplat? de Jofrey e regele, de ce n-au platit? si asa mai departe... e total diferita de toate cartile, in sensul ca nu respecta esenta fantazy, evil vs good, aici Martin pune mare pret pe politica Westerosului... asa m-am lungit big grin ca sa-ti raspund la intrebare, as spune ca nu va avea un final previzibi, unul fericit cum au toate cartile, desi eu mi-as dori ca Daenerys sa-si recuceresca tronul de fier, sunt multe chesti care ne opresc sa anticipam finalul, mai trebuie sa afla cine este mama lui Jon-poate chiar Eddard nu e tatal sau- daca ai citit pe net despre originea lui Jon, ai afla foarte multe teori interesante, una cum ca ar fi ruda cu Daenerys, dar in mare cam asta ar fi raspunsul meu, sper ca nu te-am bagat in ceata big grin