| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iti pui calculatorul in limba romana?

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Integral nu se poate.
Windows XP are pachet pentru afisare in limba romana, mai sunt si alte programe in limba romana, aceste trebuiesc instalate. Restul programelor, netraduse, se vor vedea in alte limbi.

cami
| cami a răspuns:

E simplu urmeaza-ma intocmai happy

start-setari-panou de control-tastatura-imput locales-changes-add-rom-ok

[k deh doar st si eu la profilul mate-info ]

sper ca te-am ajutat in vreun fel .pa pa

| Parintele a răspuns:

Exista un mic programel. Daca il vrei da-mi un mesaj pe privat si lasa-mi id-ul tau de mess ca sa ti-l trimit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cami poti sa mai explicita in legatura cu cum se pune pc-ul pe limba romana?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde descara programul in lb.romana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum imi pun calcx in romana

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il am in liba germana si il vreau in romana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Help ca nu stiu

Alte răspunsuri
| Ioana_9918 a răspuns:

1. Click pe Start si sa intrati in Settings, la sectiunea Time & Language.
2. Accesati a doua optiune – Region & Language si apasati pe butonul + de deasupra limbilor afisate in dreapta – Add a language.
3. V fi afisata o lista de optiuni, din care trebuie sa o alegetilimba dorita (adica limba romana in acest caz).
4. Va incepe descarcarea noii limbi si trebuie sa va intoarceti in fereastra anterioara Time & Lanuage pentru a activa noua limba adaugata.
5. Click pe ea si din varianta Set as default, Options sau Remove, alegeti Option.
6. Click pe Download, daca nu a inceput descarcarea fisierelor aferente automat.
7. Reveniti la meniul anterior si selectati Set as default.
8. Limba de afisare va fi schimbata complet abia dupa restartarea sau inchiderea si deschiderea computerului.

| petrud a răspuns:

Dacă foloseşti Windows XP, atunci se găseşte pe site-ul Microsoft chiar aici: http://www.microsoft.com/......tails.aspx dar trebuie să ai sistemul de operare autentic ca să funcţioneze.

| alex_8489 a răspuns:

Bah eu am Windows 7 cum drew pun lb romana? Cred ca Windows 7 e scpecial pentru liba romana?

| Dinca_Marian_1994 a răspuns:

Asta vreau si eu sa aflu