| DanyXhell a întrebat:

Daca un copil de 14 - 15 ani fura de mai multe ori din magazin, si a nu stiu cata oara este prins ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| kta1431k a răspuns:

3-4 ani de scoala de corectie dupa care inchisoare in functie de cati ani primeste in judecata.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar putea fi acuzat de furt ori furt calificat (art.208 si 209 Cod penal) si urmarea este in functie de varsta exacta, de cat a furat(valoarea bunurilor furate), daca se stabileste ca a avut discernamant in momentul comiterii faptei si daca nu este cleptoman. Pentru minori limitele pedepsei se reduc la jumatate ori pedeapsa este inlocuita cu o masura educativa, incepand cu mustrarea si terminand cu internarea intr-un centru de reeducare ori intr-un institut medical-educativ. Daca valoarea este mica se va face aplicarea art.18^1 Cod penal si se va aplica o masura administrativa. Numai bine!

| Dash a răspuns:

Va ajunge la scoala de corectie.

| VladimirPutin a răspuns:

Nimic

| Reek54 a răspuns:

Presupun ca o simpla amenda... daca are dovada, dar daca are dovezi pentru toate zilele in care s-a furat... atunci acel "copil" a cam sfeclito laughing.

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Stai sa citesc in carti si iti spun dupa`

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

îi dă' 'nana' la funduletz blushing.

| elasexygagica a răspuns:

Il castreaza

| Robertel a răspuns:

Hotule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Returneaza bombonelele inapoi rolling on the floor