| HubAbubA`.! a întrebat:

Deci...cand afara e prea cald, ca sa iesi cu prietenii la plimbare sau la joaca, dar daca stai in casa ce poti sa faci impotriva plictiselii, cum se zice...plictiseala ne omoara..., tot timpul cand stai in casa te plictisesti stai pe mess mai cauti ceva pe net, te mai uiti la televizor, mai faci ceva prin casa, dar la final cand nu mai ai de facut nimic prin casa, cand nu este nimic la televizor, atunci cand stai pe mess degeaba ca nu vorbesti cu nimeni, ce poti sa faci? nu ai nimic de facut, plictiseala asta ne omora...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti pe net la un film fain...:*

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu citesc. Daca am o carte buna, pot trece si 10 ore fara sa ridic ochii din paginile ei.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mama zice ca numai prostii se plictisesc! Un om destept gaseste mereu ceva de facut.
Esti fata... fa mancare, invata sa fii gospodina!
Citeste!
Ia o chitara si invata sa canti-nu e greu, nu ai nevoie decat de tabulaturi.ro si youtube.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Inainte de toate o propozitie nu se incepe cu deci. "Deci" se foloseste dupa ce ai o expunere si apoi tragi concluzia.

Deci, ai putea sa pui mana si sa citesti. Ai putea sa inveti o limba straina, istoria Romaniei. Daca ai un hobby ai putea sa gasesti noi informatii despre el.

Ai putea sa iti largesti universul personal.Sa te uiti care e valoarea ta si unde vrei sa ajungi. Ce trebuie sa faci pentru a ajunge acolo. Si multe alte chestiuni. Dar poate ca si astea sunt plictisitoare. Ce stiu eu? Insa eu nu ma plictisesc niciodata!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Fa ceva util... incearca sa imbini utilul cu placutul... inscriete la niste cursuri de ce vrei tu, sau poate mergi si ajuti pe cineva in timpul liber si castigi si ceva banuti (sunt forme legale acum pentru adolescentii care vor sa muncesca pe timp de vara), eu niciodata nu ma plictiseam cand eram adolescenta... desi pe atunci nu era net... calculator avea doar cei cu multi bani... mergeam la strand, citeam, munceam langa mama la magazin, o ajutam pe bunica mea la diferite treburi prin casa, mergeam la film cu pritenii, faceam multe excursii etc...

| Marii a răspuns:

Pai. poti citi ceva (carti, reviste, etichete), face niste gimnastica, iti cumperi niste jocuri pe calculator (acum ca a aparut sims 3 poate te tenteaza un pic laughing), iti cumperi niste filme si dai sonorul la maxim si te crezi la cinema, iei toate hainele si le imbini in cele mai ciudate moduri (poate o sa-ti placa ceva de acolo), dansezi, canti. Poti face atatea ca sa nu te plictisesti.

| adi_7507 a răspuns:

Nu vrei sa facem schimb? Ce mi-as dori sa ma mai plictisesc.

| smaranta a răspuns:

Nu-ti plac jocurile pe calculator? Poate fi si asta un mod de distractie foarte placut.Incearca.Sau cum ti-au recomandat si ceilalti, citeste. E si placut si folositor.

| canarita a răspuns:

Impreuna cu cineva poti juca diferite jocuri sau puteti juca jocurile acelea despre adevarul gol golut si va puneti intrebari, sau aceeasi intrebare apoi raspundeti in scris pe hartie...Cand esti singura poti face putina gimnastica, gasesti pe net video fitness si nu te simti singura, iti poti face o masca de par cu ulei de masline, un peeling corporal cu zat de cafea, un masaj cu miere, o masca de aburi, depinde ce gen esti, poti invata o limba straina, etc.Macar petreci timpul in mod folositor!

| Catalin970 a răspuns:

Poti sa dai cu capu de pereti.Este un lucru foarte usor si iti intareste craniul.

| Catalin970 a răspuns:

Dai cu capu de pereti.Este o treaba usoara si iti intaresti craniul.

| samantha_5298 a răspuns:

Hmmm pe mine una ma chinuie talentul la gatit! Am invatat chiar sa fac o prajitura simpla si foarte buna, fac curat prin casa pun un film bun care imi place, gatesc, cateodata imi fac diferite coafuri doar casa mai treaca timpul ...incearca sa faci ceva util sau ceva care sa ti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste ca sigur nu ai ciutit prea mult la viata ta cum de altfel nu cititi niciun nu faceti decit calculator plimbare si cam atit dar bani dela parinti vreti hai trintorii la munca bondarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta-ti parintii cu treburile casei, nu sta toata ziua cu burtica la soare happy asa o sa te simti bine ca ai ajutat, faci si miscare si parintii vor fi multumiti.
Apuca-te sa inveti o noua limba straina sau puneti la punct cunostintele. Citeste, vizioneaza o emisiune buna, un film bun la cinema sau acasa.
Te poti duce la strand, la un stand-up comedy, in parc sa te plimbi cu barca pe lac la racorica happy - sunt multe activitati pe care le-ai putea face chiar daca este cald.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi problema o am si euhee hee numai suuport... uneori ma gandesc si ma oftic de ce nu locuiesc si eu in constanta...cand e asa de frumos afara trebuie sa stau in casa, ca de obicei pe mess si la 7 afara.Acelas program mereu...boring

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti gasesti ceva interesant pe internet : jocuri sa iti tragi de pe net, vezi ce melodii noi sunt. Asa poti sa nu te plictisesti