| metalheart a întrebat:

ce carti ati citit voi si v-au surprins, v-au marcat, v-au motivat? ...as dori sa citesc niste carti de acest gen care sa ma fascineze si sa le tin minte toata viata...

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Pff preferatele mele sunt:
-Pe aripile vantului, mi-a placut enorm, modul in care autoarea descrie personajele, modul in care se desfasoara actiunea, modul in care personajul principal isi pierde si ultima picatura de umanitate din cauz adurerii...merita citita!
-Pasarea spin, nu pot sa zic decat ca o voi tine minte toata viata, povestea e minunata! mai ales povestea "pasarii spin"merita citita 100%
-Romeo si Julieta, nu cred ca exista om care sa nu fi auzit de cartea asta, eu una am plans la sfarsit.Modul in care cei doi renunta la tot pentru a fi impreuna,mai ales scena balconului,m-a cucerit total!
-Twilight,cred ca toti stiu despre ce e vorba,e o carte superba,merita citita!
-Cartile lui Jules Verne,m-au impresionat total,eventurile care au loc, personajele, calatoriile, totul mi-a placut! o recomand tuturor!
-"Maestrul si Margareta" este pe cat se poate spune o carte dintre cele mai ciudate. Intr-un plan Diavolul insusi cutreiera un oras simplu, Moscova, iar in celalat plan, Hristos
-Mandrie si prejudecata, Aceasta se incadreaza in tipul povestirilor care vorbesc de dragostea in sine si care aduc in discutie conditia femeii intr-o societate masculina
-Banchetul, de Platon
-O mie si una de nopti
-Faust
-Unsprezece minute
Cam astea ar fi preferatele mele. Sper ca te-am ajutat macar putin pa-pa:*winkinghee hee:-H

4 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Imi place foarte mult cartea "Din lumea celor care nu cuvanta". si mai sunt multee! \m/

| Alexa843 a răspuns:

Idiotul de Fyodor Dostoesk, twilight, Romeo si julieta, la rascruce de vanturi, nascuta la miezul noptii de shadow falls, Frenzia de francessca lia block, focul de gheta de kai meyer etc.

| Annnes a răspuns:

Numai cu fiica mea scrisa de betty mahmoddybig grinlove struck

| Rolli a răspuns:

Shogun si Winnetou[1, 2,3] sunt foarte interesante