A venit timpul, din nou, pentru userul anului!

Dragilor, am tot văzut discuțiile voastre din comunitate legate de noul user al anului. Ne-am lăsat puțin așteptați, dar știți și voi că e o perioadă tare aglomerată. Mai ales că și acest an a fost unul atipic.

Așadar, lăsați propunerile voastre în răspunsuri, puțin mai jos. Înainte de a face asta, aruncați un ochi pe userul propus să vă asigurați că îndeplinește următoarele criterii:

- să fi avut în ultimul an minimum 50 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus. Termenul limită este 31 decembrie apoi vom analiza și vom valida membrii, după care va începe procesul de votare.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda încă unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să lăsăm discuțiile și să curgă propunerile, dar și autonominalizările :)

162 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Vai,abia așteptam această perioadă sa mă auto-nominalizezwinking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Flores de Mayo merită sa fie nominalizată userul anului, are cele mai bune raspunsuri si este meritul ei sa fie rasplătita de voi TPU cu aceasta nominalizare.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ea a mai fost deja în 2016.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Aia a fost demult 2016, acum suntem in 2021 si merită din nou. Sau domnul Ioandelasal este si aceasta o varianta deoarece si dînsul are raspunsuri bine documentate pe legislatie, ei doi sunt expertii TPU.

| Frank51 a răspuns:

Halogen
Noturbinanogood

| DonEduardo a răspuns:

Eu zic ca cel ce merita acest titlu e ori doctorandus, omul e serios si da rasounsuri bune, ori eu.

| mentholinks a răspuns:

Arda23 pana la 7

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu.Ma autonominalizez ca de obicei.laughing

| Werrich a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Succes! big grin

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu poți fi reales user-ul anului. Și @Ioandelasal a mai user al anului în 2012. Despre dânsul am și eu o părere foarte bună, dacă nu ar mai fi fost l-aș fi propus și eu pentru titlu.

| Cehoslovacia a răspuns:

Yandre ca-i merge mintea
mgtow ca-mi seamana la gandire privind femeile

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Aia a fost demult cand au fost alesi 2012 sau 2016, numai conteaza ce a fost, acum eu cred ca ar trebui din nou realesi, ca practic in afara de ei nu ai pe altcineva ca numai ei stiu exact sa dea raspunsuri folositoare si care chiar ajută oamenii, altii mai bat cîmpii nu toti suntem buni pe TPU degeaba ne batem cu pumnu in piept, unii se nolminalizeaza pe ei înșisi ca ar trebui votatilaughing aiurea cine sa i voteze, tata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa merg pe propunerea

@doctorandus

Desi sustin si eu ca ar trebui renuntat la regula
-cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși
si sa ii dam iar titlul lui @Ioandelasal ca nu exista user mai coerent ca el in raspunsuri si mai la obiect fara offtopic si alte disctutii fara sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord, Floareasoarelui26 oferă răspunsuri profesioniste, bine documentate.

| LittlePoppy a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Poate regula ar trebui schimbata.
Ca altfel, ajung useri ca AlexDorinel sa fie apreciati doar pentru ca nu mai este nimeni pe lista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar Hammurabi de ce nu? Majoritatea raspunsurilor lui sunt ok.

Daca nu, doctorandus si FloareaSoarelui26 suna bine.

| Lukasssz a răspuns:

Normal verginicavacagrasa trebuie sa fie userul anului, dar in tara asta valorile nu sunt apreciate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoveSleep
Mosotti
Furnicuta000
Jassmina
Emma30555
Nirvanaaa
Ofiintă
Minrest
Mastadont
Hammurabi
Salontanul
NoTurbinaNoGood
Floareasoarelui26

Acestea-s propunerile mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lăsând haterii deoparte, eu aș vota ca user al anului pe Bulă, Cristi202 și Floresdemayo. Eu ajut comunitatea TPU din 2013 și am avut mai multe conturi șterse, însă pe nici unul dintre cei trei de mai sus nu i-am avut la ignore și nici nu m-au ignorat vreodată. Asta pentru că au știut să se comporte și sunt membri cu care poți purta o discuție fără ca aceasta să ia amploare si să dezvolte într-o ceartă. Dacă toți ar fi ca ei...

Recent am sesizat ca și floareasoarelui26 are răspunsuri utile mai ales pe partea de medicină.

| AdeLeu a răspuns:

In niciun caz Jassmina
aia dă răspunsuri cu draci. Dacă sunteți aici, ajutați naibii oamenii, nu-i înjositi

| Drimmero a răspuns:

Am venit sa citesc comentariile, un deliciu an de an cum se cearta lumea pentru nominalizarile astea. Draga admina, castigatorul pune mana pe o excursie in Bahamas, Zanzibar, lingouri de aur, o mina precum cea de la Rosia Montana sau viata de emir? Intreb ca sa imi dau seama de ce se cearta atat pentru nimic...
In alta ordine de idei vreau sa o votez pe @supadeceapa. De ce? Da raspunsuri faine, documentate si ar cam merita sa fie acolo, au fost altii acolo care nu meritau daca e sa o luam pe criterii d-astea, ar trebui sa se schimbe si aerul pe site, sa fie si tineretul acolo 'sus'.

| Fatamuntilor a răspuns:

Floareasoarelui26
Jassmina

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea stiu ce sa propun, insa presimt cam cine ar putea sa fie.

Probabil Jassmina sau floareasoarelui.
Si motivul... nu este ca "tin" cu acei utilizatori, ca nu prea am interactionat, ci ca... au raspuns mult si au incercat big grin
Iar legat de feedback-ul negativ pe care il vad pe aici despre Jassmina poate este din cauza ca aparent... nu prea isi cede decat de parerea ei, si nu a celorlalti. Chiar si in cazul in care ar trebui sa observe si sa inteleaga mai multe lucruri.

Iar floareasoarelui... aici nu prea pot sa ma pronunt, daca lumea zice ca a foat ajutata de ea, atunci asa sa fie big grin pana la urma despre asta este si ma bucur ca avem un asa utilizator happy cu un feedback pozitiv.

As vrea sa fie si Mosotti pe acolo big grin
De altfel, mereu mi-a placut cum gandeste mastadont. Nu stiu daca este eligibil, dar... daca da, il spun si pe el big grin

Iar pentru cel mai activ user o sa fie probabil... Lukasssz

Pot sa pun si pariu laughing

A. si inca o observatie, multi au spus niste nume de persoane... de treaba, dar... care oricum nu prea au cum sa iasa, si a fost mai mult doar o "simpatie" presupun.
Iar legat de cei in sensul negativ, nu vreau sa adaug nimic big grin

Succes si numai bine! ^_^
Si grija la rechini!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supadeceapa.

| Feri5 a răspuns:

Exaaact, dom' profesor! Gândim la fel! laughing)

| Simpatic a răspuns:

Eu voi nominaliza mai ales persoanele cu care am avut interactiune efectiva pe langa raspunsurile pe care le-au dat aici, chiar si prin mesaje private, persoane serioase la care am apelat pentru sfaturi in diferite domenii si au ales sa imi scrie de fiecare data. Facand aceasta paranteza si eu sunt genul de persoana care le raspunde tuturor celor care-mi scriu in privat, mai sunt si increzuti care nu o fac de asta zic ca e un lucru de apreciat sa raspunzi celorlalti si mai ales sa stii sa ajuti.
Alaturi de cei nominalizati mentionez ca ma voi nominaliza si pe mine, nu ma intereseaza sa castig la fel am procedat si anul trecut, ci doar asa vreau pentru egoul meu sa vad daca mai exista si alte persoane care ma propun si in etapa viitoare daca ma voteaza, pentru ca sunt destui pe care i-am ajutat, sfatuit, mi-am dedicat cu unele persoane timp prin mesaje private dar iata ca multi au uitat, stiti voi unii cand se vad cu sacii in caruta ii arata degetul mijlociu morarului!
Deja banuiesc si cine va castiga anul acesta, insa eu imi fac datoria de membru.

Si persoanele nominalizate de mine ar fi:

GPA
Bula
Floareasoarelui26
gabicoo
anonimg
Salontanul
mgtow
Wr3nch
darrio2007
Simpatik

ps: multumesc ca cititi asa mult cum scriu eu de obicei!

ps 2 : cine o mai nominalizeaza pe Jassmina primeste ignore din partea mea, nu poti nominaliza pe una cu gandirea ei, cea care a dat ignore la jumatate din TPU!

| CIaudiu a răspuns:

Floareasoarelui26

| BIoody a răspuns:

Ok am sa propun userii in ordinea pro-activitatii acestora:
Floareasoarelui26 - pentru raspunsuri bune in cadrul sanatatii si nu numai.
Halogen001 - pentru raspunsuri folositoare si explicative la obiect si bun simt.
DoarBogdan - raspunsuri obiective (clare)
Bloody - raspunsuri clare, inteligente, folositoare, funny si de bun simt
Lukasssz - raspunsuri folositoare
Mosotti - raspunsuri folositoare
LoveSleep - raspunsuri inteligente
Hammurabi - raspunsuri la obiect si unori comice
Lioana - raspunsuri folositoare
Demon Lord - raspunsuri funny si uneori de bun simt
Werrich - raspunsuri folositoare si unori de bun simt
Simpatik - raspunsuri folositoare
Nu recomand:
Ray - SPAM.
Jassmine - desi in trecut oferea raspunsuri mai folositoare, in prezent a pierdut mult teren din cauza arogantei, cel putin tinerilor, care in generl li se adreseaza cu superioritate, si cu "daca esti minor nu ai voie sa faci x si y"
sadrian46 - raspunsuri aiurea laughing
Iar cei care se certa pe aici, fac troll, hate, si injura nu are rost sa discut despre ei.

| Jus7t a răspuns:

Și supadeceapa.
Pentru ca are inima mare.

| mgtow a răspuns:

Utilizatorii care spun adevarul aici desi doare niciodata nu vor fi votati. La munca cu voi nu la utilizatori anuali. Realitatea e cruda si al dracului. Regis va ramane userul anului in fiecare an pentru mine (deja e ales), omul ala a fost si va ramane un tata pentru mine, jos palaria pentru el.