| Gabrielle16 a întrebat:

Ce jocuri va jucati cand erati copii?

12 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Wolfenstein 3D
Quake 2
Jazz Jackrabbit

... oh wait...

| cretzufinish a răspuns:

Carti, prinselea, de-a v-ati ascunselea, ratele si vanatorii, oina, tara tara vrem ostasi (nici de aia nu mai avem acum big grin ) si preferatele publicului elasticul si "flori, fete si baieti, manechini si cantareti" (sau ceva in genul) laughing Si in rest ma mai "jucam" cu baietii, ii abuream de nu se mai putea rolling on the floor

| Bacemi a răspuns:

Jocuri de carti ( preponderent razboi, macaua si popa prostu ), prinsa, tenis de picior, ratele si vanatorii, etc. Tin minte ca imi placea enorm un joc numit Portocalele : http://www.calificativ.ro/......12341.html

Acest joc il jucam in clasele 1-4 la scoala. Doamna invatatoare intelegea ca e bine sa ai un pic de relaxare si cateodata jucam jocuri. Acesta era preferatul meu. In clasa tin minte ca mai jucam si telefonul fara fir.

Crede-ma ca m-as juca si acum dar majoritatea refuza sa mai fie copii. Eu nu refuz asta. Dar cu ce folos daca sunt singur?

| Laurici :x a răspuns:

Inventam jocuri laughing
dar de obicei ma jucam cu papusile
laughing

| mary a răspuns:

Pai cu papusile si ma jucam cu vecina de-a toate lighioanele de pe pamant. inclusiv tantari. aaa si pentru ca eram mai mica(si mai proasta) ma pacalea ca ia magie de la bujori ca sa-i vina ideile... ce vremuri

| HeartBeat_5869 a răspuns:

Pff day dreaming
Multeee!
Ascunsa
Prinsa
Sticluta cu otrava
Matele incalcite
Capra
Cateodata mai jucam cu baietii footballlaughing
Un `doi` trei la perete si inapoilaughing
Si mai inventam foarte multe jocuribig grin pe astea mi le amintesc acumhappy

| wizopo a răspuns:

Scunselea, sticluta cu otrava, magazinul, mergeam mult pe tricicleta si bicicleta, aruncatul mingii si ne jucam in nisip.

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Pitulusu`
Prinselea pe cocotatelea
Sticlutza cu otrava
Mumie mumie
Magar impietrit
volei fotbal
Obligata
American
Victorie.
prinselea.
adv si pvkre cu sticla
carti [ mai mult popa prostu pe pvkari laughing ]
c-am atat am ca-m uitat I don't want to see
:*

| DeLyUtSzA a răspuns:

Poi eu ma jucam prinsea`, lapte groslaughing, si sunt mai multe daca ma gandesc era un joc cu o palarie...ascunselea...sper ca am scris bine, cataratea, curse cu bicicleta, mai multetongue

| Steffyy a răspuns:

De-a mama si tata blushing

| Damian a răspuns:

Dea mama si dea tata, ca le placea la fete

| biencutza96 a răspuns:

Ursul doarme.vatea ascunselea.sticluta cu otrava.vatea aprinselea.omu negru. tara tara vrem ostasi.mamaliga cu malai.ouale...painile! si in rest mai invetam laughing