| laura909 a întrebat:

Cine stie niste idei de farse?

Răspuns Câştigător
| TraficantaDePufuletzi a răspuns:

1. Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!

2. Poti sa schimbi zaharul cu sarea.

Furiseaza-te in camera fratelui sau a parintilor si fixeaza alarama sa sune cat mai devreme.

4. Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!

5.In timp ce doarme cineva pune intr-o farurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!

6.Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.

7.Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) in care ii s-a suspendat permisul si ca este cercetat penal pentru omor.

8.Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.

9. 10. 11. 12. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta! 11. Mai poti pune ulei pe gresie 12. Sa schimbi iala la usa 13. Sa dai foc la o hartie, cand cineva doarme si sa strigii cat te tine gura focccccccccc!

8 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Ii spui unui coleg ca ti se pare ca i-a cazut ceva de pe banca. Atunci cand se va ridica sa vada ce i-a cazut tu ii strecori un pix sub fund si efectul va fi rasunator: ''Auuuuuuuuuu!''

1. ajungi primul la scoala
2. pui crema sau pasta de dinti p clanta, in interiorul usii
3. pleci si te ascunzi
4. cand vine urmatorul coleg se va murdarii si va merge la baie sa se spele
5. intre timp tu ii iei ghiozdanul si fugi cu el
6. daca nu vrei sa ai probleme da ghiozdanul inapoi inainte sa ai probleme cu diriginta/-ul

Daca ai vreun tovarash mai gurmand sau mai gras, fa in felul urmator: Spune-i ca tocmai ai castigat 10 gogosi (sau cate vrei tu) la o patiserie (ex:Yamy Yamy) dar pe care inca nu le-ai luat. Trimite-l pe el sa le ia pentru ca tie iti este rusine(esti cam timid) de fata care vinde gogosi deoarece e foarte sexy(convinge-l cu o bucata de hartie care sa confirme castigul, avand o semnatura, dar care insa este scrisa de tine). Succes!

Trimite unui prieten(sau cunostinta, dar sa fie o persoana mai disperata dupa o combinatie cu vreo fata de ex.) un SMS anonim (sau de pe un telefon pe care nu il stie) Si cheama-l la o intalnire cu tine, tu fiind semnat in SMS drept o fata la care el nu prea a avut sanse. Vezi ca e cam naspa ca eu am facut farsa asta si respectivul prieten nu mai vorbeste cu mine deloc

Te duci la cineva, o faci pe suparatul, il iei in brate si ii spui ca a murit cineva. El/ea te va intreba cine si tu scoti din buzunar un bat de chibrit ars!

DE I APRILIE DUTE LA UN COLEG DE LA SCOALA SI SPUNE-I CA A VENIT MAICASA LA SCOALA...SA VEZI CUM REACTIONEAZA FRATE... MI S-A INTAMPLAT SI MIE

| Ssshadow a răspuns:

Farsa maea cea mai buna
Ii zici la mama ta sau oricui din familie ca te duci undeva dar inainte de asta fa-ti rezerve de mancare si ia si ceva sa nu te plictisesti aduti colege si stati acolo toata ziua in acest timp ei te vor cauta speriati.

Te rog pune id meu in lista la tine : besleagapetrisor@yahoo.com din mai multe motive
http://www.tpu.ro/......-amuzante/
Te rog mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.umor.ro/farse.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi am facut de 1 aprilie la profesori mutandu-ne din clasa noastre in alta clasa. iar da diriga ca sefa ckasei si-a rupt piciorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legi o ata de clanta si apoi de o punga unflata cu aer si punga o pui undeva dar sa fie prinsa ( lipita ) si cand deschide usa se sperie

| LuYz@ a răspuns:

Pai e simplu ii pui cuiva frisca pe telefon in timp ce doarme si il suni

| Pietonu a răspuns:

Pune la usa unei babe o hartie care sa scrie ca vine moartea si o omoara pune un srop de sange sa scrii mai urat si o lasi langa usa

| Clumsiii ™ a răspuns:

Cea ma mortala chestie : Ridici aman2 capacele de la WC si acoperi cu niste celofan transparent tot vasul toaletei si dupa aceea pui inapoi cele 2 capace. SURPRIZAAAA