| LisaJulie a întrebat:

De unde vin numele alea de maneliști Leo de la Strehaia, Jean de la Craiova, Carmen de la Cluj? Suna ca numele unor cavaleri sau personaje fantasy ca Geralt din Rivia, Brienne din Tarth! Nu isi puteau alege și ei nume mai simple? ( știu ca e o întrebare prosteasca dar chiar ma întrebam demult care e treaba cu numele maneliștilor)

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Leo de la Strehaia din cate imi aduc aminte nu este un manelist, stiu ca eu un gainar ce a avut ceva banuti candva si niste afaceri dubioase, un alt fel de nelson mondialu happy
in rest ai punctat bine, ei isi pun prenumele si locul de unde vin ei popescu de la ilfov, vasile de la targu neamt etc