| anonim_4396 a întrebat:

Cum afli cand aterizeaza zborurile in timp real pentru aeroporturile din Romania? In alte tari exista site-uri specializate care arata avioanele care aterizeaza, la noi exista asa ceva? Vreau sa aflu la ce ora aterizeaza un avion pe Baneasa.

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Biroul de informatii este situat în spatiul public al aerogarii si este functional 24 de ore.

Numerele de telefon la care se poate apela aceste serviciu sunt:
- numarul direct 9371.

La acest birou se pot obtine urmatoarele informatii:
1. programul de zbor aterizare/decolare al aeronavelor apartinând companiilor care opereaza pe Aeroportul International Bucuresti Baneasa Aurel Vlaicu,
2. destinatiile care se opereaza de pe acest aetoport,
3. datele de contact ale companiile care opereaza pe Aeroportul Baneasa,
4. facilitatile puse la dispozitia pasagerilor pe aeroport

http://www.baneasa-airport.ro/ro/content/biroul-de-informatii-32

5 răspunsuri:
| serban a răspuns:

Pe http://www.baneasa-airport.ro/ poti vedea programul zborurilor, dar orele afisate acolo sunt cele "programate". Nu se anunta in timp real intarzieri. Mai avem pana acolo;-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, am sunat si mi-au spus ca nu dau decat informatiile despre zborul programat nu si ora la care ajunge intr-adevar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand pleaca ultimul avion spre ciampino?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

K

| dexter_3858 a răspuns:

Nu poti afla pentru ca la noi nu exista un sistem bine pus la punct iar aeroporturile nu prea dau informatii. Iti recomand totusi sa te te uiti pe site-ul aeroportului de pe care pleaca avionul respectiv si sa vezi daca are intarziere la decolare.