| darius0727 a întrebat:

Ce ar fi dacă am avea roboți în fiecare fabrica din lume și ei sa fie singurii care prestează servicii pentru produs de ce au oamenii nevoie? Iar toate lucrurile și nevoile oamenilor sa fie gratuite și fiecare om să-și poată producă singur ce vrea? Acum ca e și Inteligenta artificiala asta ajuta și mai mult.

34 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns (pentru darius0727):

Sunt de acord cu tine. Dar din păcate aceasta vietate numita om are degeaba cel mai complex sistem din Univers si anume creierul. Se vinde pe el, pe masa, pe tasu, pe fisu, pe fisa, pe stranepotii lui pentru doi lei si un mod de viata jegos, infect.
Din pacate cei buni platesc pentru cei rai, dar nesemnificativ pentru Universul din care aceasta planeta face parte.
Toate cele bune,

| Simpatic a răspuns (pentru darius0727):

"Iar toate lucrurile și nevoile oamenilor sa fie gratuite și fiecare om să-și poată producă singur ce vrea?"

eu te cred ca ar fi interesant sa obtinem tot ce ne dorim fara griji si fara niciun cost, dar este oare posibil?
adica dai comanda unui robot si iti realizeaza o masina sau orice alt bun, ceva de genul ce face acum imprimanta 3D in anumite domenii, ok! dar nu costa nimic? sau implica si costuri?
caci daca implica si costuri atunci urmeaza ca si pana acum logica noastra materialista, actuala

daca doar robotii ar presta tot felul de servicii, oamenii cu ce s-ar mai ocupa? ar da cu biciul in roboti sau ce anume ar face? ca nu poti sa zici ca miliarde de oameni toti ar lucra in programarea si mentenanta robotilor
in fine, este un univers placut cel pe care l-ai conturat mai sus dar nu este tocmai realizabil, sau nu atat de usor in lipsa unor alte detalii pe care nu ni le-ai oferit
logica asta cu a avea orice fara sa te coste nimic nu este posibila din "n" motive!
este ca si cum te-ai duce la supermarket ai umple 2 cosuri si nu ai plati absolut nimic...

| johnnny123 a răspuns (pentru darius0727):

Ceea ce ai scris acum este de o mie de ori mai stupid decât întrebarea inițială.

| relian a răspuns (pentru darius0727):

Pt ca AI este de fapt un fel de google, doar ca nu mai cauti tu, cauta el pentru tine.Este un fel de motor de cautare la motor de cautare.
AI nu proceseaza nimic, sa poata sa aduca o informatie clara si exacta, trebuie sa ii ceri ceva f clar si la care sa nu existe ceva interpretari sau analogii, ori sa mai existe ceva asemanator, ca iti arunca tot ce gaseste despre subiuectul respectiv.

Desi tu ii spui clar, frate eu vreau tema pe subiectul X, el in secunda urmatoare a si uitat laughing deci e mai slab ca google.
Nu te baza pe AI asta, sub nici o forma, numa timpenii iti arata sau iti baga sub gusa laughing