| Adi_4080 a întrebat:

Salut,

Stie cineva unde pot arunca/recicla un cuptor cu microunde? E defect, nu prea mai ai ce sa faci cu el (mi-am cumparat deja altul) si as dori sa-l duc undeva la remat/reciclat in loc sa-l las sa zaca prin casa ori sa-l arunc pur si simplu in strada sau la gunoi.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In fiecare oras se efectueaza, periodic, colectarea aparatelor electronice si electrocasnice uzate, de regula data si locul colectarii se anunta prin presa. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o campanie ROrec(Romania recicleaza), de obicei vin odata la 3 luni in fiecare oras,si recicleaza, ba chiar iti dau hartie reciclata, si un carnetele dagut big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la Primarie cand au programata colectarea deseurilor electromenajere