| Elly1 a întrebat:

1.Ce gandesc barbatii cand vad o tipa "buna"?
2. De ce este interziza o reatie sexuala intre un major si o minoara?
dau funda :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cred ca depinde de la barbat la barbat(eu fiind femeie nu am de unde sa stiu exact ce le poate trece prin cap)-dar am o vaga banuiala ca unora li se ''aprind calcaile'' rapid happy -stiu eu asa nu intreba de unde happy

2.Deoarece un major este capabil de a vedea la ce se expune incepand o relatie pe cand un minor nu stie sau ''doar crede'' ca stie la ce riscuri/complicatii se expune!

Deoarece de cele mai multe ori persoana majora incearca doar sa manipuleze, obtina favoruri si raporturi sexuale cu minorul in cauza fara sa fie implicat emotional in relatie-pe cand minorul vede ''totul in roz'' deoarece nu are experienta in relatii/experienta de viata...

2 răspunsuri:
| Cupcake a răspuns:

1. Eu una tind sa cred ca nu prea mai gandesc.
2. Deoarece se considera ca minorii nu sunt inca apti din punct de vedere sexual.

| VisionsofaGod a răspuns:

1. Depinde de la barbat la barbat. Dar de cele mai multe ori se gandes la sex.
2.Nu este interzis. Trebuie sa ai cel putin 15 ani. Daca ai 15 si el are 18 19 20 etc nici o problema. Daca ai 14, problema. Uni oameni zic ca este imoral si nu e bine. Dar de ce te-ar interesa ce zice lumea? Numai tu poti sa decizi ce e bine si ce e rau, nu altii pentru tine.