| CatelusaCuParulCret a întrebat:

1. De cand pana cand se colinda?
2. Ce colinde se canta atunci?
3. Se canta un anumit colind intr-o zi? Daca da zice-ti-mi care-s alea.

Am pus intrebarea doar sa fiu sigura. FUNDA.

1 răspuns:
| Ioana_Anghelescu_2000 a răspuns:

1. Se colinda de pe 24-25 si pe 1 ianuarie cu Sorcova
2. O ce veste minunata, dom dom, astăzi sa născut Hristos
3.Nu,se canta ce vrei tu

| CatelusaCuParulCret explică (pentru Ioana_Anghelescu_2000):

Ma refeream la 3 in ce zi se canta colindele de la 2. Adica pe 24 se canta anumite colinde sau alegi ce vrei din alea de sus? Si btw cu steaua te duci pe 24?

| Ioana_Anghelescu_2000 a răspuns (pentru CatelusaCuParulCret):

Alegi ce vrei tu din alea de mai sus, si mai sunt colinde, dar nu are rost sa ti le zic.Eu nu ma mai duc cu colindu.Anul trecut a fost ultimul an in care m-am dus

| CatelusaCuParulCret explică (pentru Ioana_Anghelescu_2000):

Eu ma duc doar pentru clementine happy