| anonim_4396 a întrebat:

Acum, chiar că am intrat în "blea".
Acum 2 săptămâni o fată, Roxana din clasa mea a organizat vinerea o ieșite la pizza cu colegii, și ne-a întrebat pe fiecare în parte.
2 Băiți au zis că vin și ei, iar după școală au schimbat-o și m-am trezit la Multipast(un local) între 12 fete rolling on the floor).
N-a fost problemă, ne-am simțit toți bine, pe cum trecea timpul tot câte o fată pleca, pentru că aveau autobuz, treabă etc.
Într-un final am rămas eu, Roxana, Alina și Beatrice. Atunci am început cu vorbe mai "serioase".
Roxana ne-a întrebat pe toți dacă am mai avut iubit/iubită, când a venit rândul meu, am zis și eu că am încercat, dar n-am reușit nimic.
Am mai zis că de atunci am înteles un lucru: "Când ești fericit te bucuri de muzică, când ești trist înțelegi versurile".
Și că de atunci mă doare-n cot de fete, când o veni timpul, o veni.
La care ele, "Bravo Alex, așa trebuie să fi".rolling on the floor
Luni, aveam T.I.C și trebuia să așteptăm după profesoară să ne deschidă. Roxana a venit, s-a îmbrățișat cu fetele, și când a ajuns mai aproape de mine m-am dus și eu rolling on the floor făcând pe toată lumea să râdă, îmbrățisându-mă și pe mine.
Între timp au mai venit 2 băieți, ele se mai îmbrățișau, băieții n-au avut nici o reacție, așa că Roxana mi-a zis că sunt singurl băiat adevărat din clasă.
Trecând peste câteva zile am mai vorbit față-n, față. Eee... aici vine problema, a început să-mi placă de ea, cam prea mult.
Adică a ascultat-o la Gerografie, și nu era pregătită, așa că a luat 5, a început să plângă, văzând-o m-am întristat și aproape că am plâns și eu...fiind o presoană extrem de dură.
Am încercat să uit de ea...dar când aproape uitam, apărat de la mama dracului și începeam să vorbim.
Recent am avut un vis, în care am cumpărat flori dintr-o altă cauză și am ajuns să i le dau ei rolling on the floor, fără să-i spun ce simt.
Și din câte am citit celelalte părți din vis îmi spuneau că nu am destulă întedere în mine și că ar trebui să pun stăpânire pe mine, fiind legat și de ea.
Știm unde duce că nu sunt stăpân pe mine și ar trebuie să îi spun ce simt...dar e colegă cu mine și dacă îi spun ce simt, apoi mă refuză ar fi fucked up.
4 ani în aceeași clasă, după refuzare...

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Ah, tu, durule.
Spune-i că mai vrei o întâlnire, doar voi doi.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

...cam greu n-am experiență. Decât s-o dau în bară (am mai pățit) mai bine mă informez puțin înainte.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu daca te place sau se simte atat de confortabil in preajma ta pentru ca te-a pus in friendzone. tongue

Cred ca singura solutie la intrebarea ta ar fi o intalnire. Intreab-o daca ar vrea sa iasa cu tine la o cafea/suc. Iar de acolo poti sa faci niste glume sa flirtezi putin cu ea si sa vezi cum reactioneaza. Daca pare incantata keep going. Daca nu, las-o balta.

Ideea este ca si daca te refuza, da, este nasol sa fii refuzat, insa cred eu ca mai bine o intrebi acum, afli raspunsul decat sa mai pierzi alti patru ani intrebandu-te daca fata te place sau nu, iar apoi sa fii refuzat. Sunt opt ani irositi pe doua fete cu care nu ai avut nicio sansa. In momentul in care suntem refuzati avem un fel de closure care ne lasa sa mergem mai departe.

| xAle a răspuns:

A pai fii atent cum se face, daca fata e de caterinca da-te pe caterinca mai mult cu ea, spune-i iubire, dragoste, etc si dupa se ajunge si la mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru xAle):

Sunt în clasa a IX -a și acum încerc să îmi cunosc colegii și să văd cu cine pot glumi și până în ce punct. Dar ei i-am zis : " Ești aproape la fel de frumoasă ca mine " rolling on the floor a început să râdă, deci pare genul glumeță și să nu se supere.

| misterygirl123 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-i spui cu frumosul. Ori fata-n -fata dar intr-un loc retras...ori prin mesaje. Si ar fi bine sa faci asta mai repede...nu stii ce e in minteasi sufletul ei. Poate ca si ea te place si nu are curaj sa ti-o spuna. Fa tu primul pas, fetele asta asteapta si ti-o spun din proprie experienta caci la mine cam asa a fost. Am asteptat si asteptat dar nimic sipana la rma eu am facut primul pas. Dar iti urez bafta si dactotul e bine sa va tina dupa.

| anonim_4396 explică (pentru misterygirl123):

Mda.dar dacă refuză? Trebuie să ma gândesc și la consecințe.Nu știu dacă mă va privi cu aceeași ochi.