| Nirvanagun a întrebat:

Acum un an am inceput sa practic Wicca. Am tot citit lucruri despre religie si Satanism. Conform ritualurilor, trebuia sa-mi aprind o 3 lumanari negre, fie albastre sau rosii in fata oglinzii. L-am invocat pe Satan, dar nu mi-a raspuns in acea noapte. In cele din urma, m-am gandit ca nu am respectat ritualul cu strictete. M-am taiat de cateva ori pe maini, pentru a lasa sange intr-un vas in semn de respect. Ma tem ca mama a vazut taieturile. In alta ordine de idei, familia a devenit banuitoare. Duminica viitoare au spus ca vor sa mergem toti la biserica. Ceea ce-i o mare tampenie, ei nu merg niciodata la biserica. Conform noii mele religii, nu am voie sa particip la slujbe inchinate unor alti d-zei. A trecut cineva printr-o situatie similara? As dori un sfat

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pe cine astepti sa iasa din oglinda? pe capra-neagra? Nu exista asa ceva, auzi... sa faci ritualuri printr-o bucata de lemn, bwuahahahaha! Te ranesti singura din cauza ca niste tampiti indeamna alti tampiti sa faca asta. Total aiurea! Nu mai crede orice porcarie puerila de pe internet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol.
Dacă tot vrei să aparții unui cult, mai bine studiază tot ce poți despre respectivul, vorbește cu cineva care este în așa ceva și după poți începe să faci ritualuri (pe cât posibil nu luate de pe net).
Dar asta va dura îndeajuns de mult încât n-o să mai aibă mami treabă cu tine dacă te tai pe mâini.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ei confunda presupusele ritualuri cu moda emo disparuta acum mult timp din pesaj!

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Sau probabil e troll.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Măcar au evoluat de la sirene și vampiri la ceva mai interesant.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-e greu sa cred ca exista oameni care sa stea la vrajeala cu o bucata de lemn pictata si desenata, mi-e peste puteri sa cred asa ceva...
Trebuie sa fii dus rau de tot cu capatana!

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Tentativa sau ceva, e prea ''pui'' pentru un trolling major. Trolling-ul de pe TPU de calitate a disparut de mult, nici cu reconstructie generala nu mai vezi trolling inteligent si eficient/