| Alexandra0077 a întrebat:

(Ajutor!)Hei mi am facut un pierce in limba. Mi l.a facut un prieten. Absolut totul a fost nou si steril inclusiv manusile care erau ambalate. El s.a spalat foarte abundent pe maini. Deci toate s ok. Nu m.a durut deloc si sunt in a 3. a zi. Problema e ca in ieri am baut apa dupa un tip care am aflat abia azi ca are sida. Sunt sanse sa o i.au si eu avand in vedere ca limba mea are o gaura deschisa ca sa ma fac explicita. Va rog nu vorbiti urat, sunt foarte ingrijorata si nu m.ar ajuta negativele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Constantinescu_Remus_1979 a răspuns:

Nu iei nimic.SIDA nu se transmite prin saliva.Asta e un lucru cert.Fii calma, nu se va intampla nimic. Daca vrei insa un sfat 100% avizat, ca poate nu ai inceredere in ce-ti spun eu sau altii, poti intreba un medic.Hai,capul sus si ai grija pe viitor!

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Sida se ia doar prin sange, nu si prin saliva din cunostintele mele.Cat despre 'pirsingul' tau.Ai grija puisor, sa nu iti rupi dinti in 2.Nu manca sarat, clateste gura cu sare dupa fiecare masa.Ia ketonal si ranitidina cate una din fiecare de o data.De 2 ori pe zi.Nu manca lactate, unii spun sa nu fumezi, ma rog.Ai grija mananca incet, nu te grabi ca iti rupi dinti in 2.Vezi sa fie infiletat bine, daca scapa il inghiti.Nu cumva sa il dai jos primele saptamani ca ti se astupa gaura in cateva ore.Nu cumva sa te apuci sa faci sex oral mozoale, Tre sa treaca cel putin juma de an sa scapi de pericolu infectiei.Trebuie sa te speli foarte des pe maini inainte de a umbla la el.Nu cumva sa incerci sa te joci cu el, va deveni dureros. Inca ceva, mereu sa ai unul de rezerva la tine.Si ca un ultim sfat, sa nu cumva sa il dai jos acum, ca faci infectie.Asta stiu toti.Si inca un sfat(asta e ultimu(Sper) ) Sa nu il freci de dinti din fata, ti distruge. Si evident, iti provoaca si retragerea gingiilor laughing. Fara 'pirsing' nu stateai tu? laughing