| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si 7 luni nu mi-a venit ciclu inca dar am o secretie alba albicioasa uneori transparenta am avut decat o dunga roz odata dar alt ceva nimic am dureri de burtadarnus ce sa fac ajutr plizz. Fundoi:!:!

Răspuns Câştigător
| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat la un doctor,sau vorbesste cu cineva mai in varsta mai matur care stie de aceste etape ale "transformarii corpului"ca asa se numeste pana la urma ce ti se intampla tie. daca o sa pui putin nasul o sa observi ca o sa aiba si un miros neplacut,apoi suna a infectie, nu te ingrijora, este absolut normal.nu te-ai igienizat bine.si asta inseamna sa poti fi pregatita pentru venirea menstruatiei daca n-ai avut niciodata.cam atat

2 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu am 12 ani si 10 luni si nu cred ca o sa imi vina ciclul chiar acum. oricum, si eu am secretia aia alba, e normal sa o ai, dar cu dunga roz, sincer, poate e de la hartia igienica, de cate ori am patit-o!

| Raraa a răspuns:

Secretia se numeste "eucoree".