| vlad210 a întrebat:

Am 13 ani si fumez. Cum as putea sa scot fumul din plamani?

21 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cu aspiratorul.Cine te-a pus sa faci greseala asta? Ai de-abia 13 ani!
Ce face anturajul si teribilismul din om!

pa, pa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu se scoate fumul din plamanilaughing Nu mai fumawinking

| Helvete a răspuns:

Adica?! In mod normal, fumul iese de la sine dupa ce ai tras, cand respiri. Nu ramane acololaughing. Daca vrei sa intrebi cum faci sa nu se vada ca ai fumat sau ceva de genul, nu cred ca ai cum, doar sa iei o pauza mai lunga, dar cred ca tot o sa ramana.

| georginika a răspuns:

Sa numai fumezi straight face
Doamne.de ce va distrugeti de la varsta asta! Care e farmecul in a fuma? Esti mai tare, esti acceptat in gasca, sau de ce fumezi?

| LNK a răspuns:

Doamne, tu de la 13 ani fumezi? straight face
Nu stiu de ce am impresia ca tot tu ai pus o intrebare cum ca ai facut-o cu una de 14 ani si aia vrea sa-i spuna mamei ei. laughing Da intr-adevar, nu e de ras, e de plans. straight face
Revenind la intrebarea ta de acum, exista doua solutii : ori faci misto de noi, ori unii s-au prostit rau de tot. straight face
Copii inconstienti straight face

| DenysaLove a răspuns:

Hmmthinking
incearca cu pompathinking
stiu o sa sariti cu stupid dar am si eu o intrebare: ce vi se pare asa "misto" sa fumezi de mic? vreau pe la 30 si ceva de ani sa nu mai fii ori sa ajungi la spital cu probleme grave? de exemplu tatal meu acum multi ani era un fumator "inrait" si intr-o zi cand mergea pe strada cu mine si mama (ma rog mergeam la cumparaturi) i s-a facut rau pe strada ma rog chestii mai multe si am fost la spital si acolo i-a spus asa : ori renunti la fumat ori poti sa iti dai si u seama de consecinte(aici se referea ca daca ma fuma putea sa moara deoarece avea mult prea mult tutun in plamani) si incepuse sa fumeze abia din clasa a 10 sau a 11.
Oricum treaba ta si sanatate!

| Alexandru a răspuns:

Singura varianta viabila este sa te lasi de fumat. Fumul nu-l mai poti scoate din plamani. Poti doar sa te opresti cu fumatul si in timp plamanii tai vor redeveni sanatosi in totalitate. La 13 ani nu ai fumat intr-atat de mult incat sa fie ceva grav sau iremediabil. E de prisos sa iti mai spun ca e in joc sanatatea ta si ca trebuie sa schimbi ceva.
Astea le stii si tu prea bine fara sa ti se mai spuna din exterior.Tocmai de aceea totul depinde de tine.
Iti urez mult succes si numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| soricica a răspuns:

Tu fumezi fara sa stii de fapt ce faci? Poi tu inhalezi fumul ala si doar o parte iese afara, iar pe plamani se depune gudronu [daca nu ma insel].
Mai bine lasa-te de fumat ca nu e bine.
Bye:* si gata cu fumatu

| Brianariri a răspuns:

What?!

| ♥andreyusca11♥ a răspuns:

Nu mai fuma! asa devreme+ft nsanatos plzz nu mai fuma ok

| Nécromancie a răspuns:

Tie ti se pare "cuul" sa fumezi de la 13 ani?:d

| vlad210 explică:

Cred ca o sa iau varianta lui mileylove. ideea este ca eu nu vreau sa ma las de fumat. happy

| mileylove a răspuns:

Fa sport zilnic.alearga, fa gimnastica si in 5 zile -maxim 7-nu vei mai avea fum in plamani, dar parerea mea e ca ar trebui sa renunti la fumat pana nu e prea tarziu.

| Gesii a răspuns:

Deci, tu, vrei sa scoti fumul din plamani si sa continui sa fumezi? Hmm. Daca zic, ca mi`e cam mila de tine? Mda. Dude, you need a break. happy

| Gesii a răspuns:

Deci, tu, vrei sa scoti fumul din plamani si sa continui sa fumezi? Hmm. Daca zic, ca mi`e cam mila de tine? Mda. Dude, you need a break.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! -in primul rad intrbarea ta este extrem de haioasatongue
al doile-nu ai cum sa-l scotitongue
el intra-iese.
Si aceste circuit de intra-iese dauneaza grav sanatatitongue
Iti faci foarte rau. Si eu am fumat-jumate de an. Dar m-am lasat. Se poate - daca vrei.
Bafta la lasat si sper ca te-am ajutat! happy

| M88 a răspuns:

laughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| Luvrusky a răspuns:

Imh`. daca vrei sa nu te patesti ceva :-s` numai fuma! d'oh.
fumul nu ai cum sa ti`l scoti din plamanihee hee

| Luvrusky a răspuns:

Aiurea. straight face

| Luvrusky a răspuns:

Daca fumezi de la anii astia creca esti si un/o tip/a dezvoltat/a care nu mai are nevoie sa creasca. etc laughing
bv tie. tine-o tot asa si pe la 25 de ani o sa arati ca mamaia laughing