| luvaka a întrebat:

Am 13 ani si ma doare foarte tare testiculul drept si nu prea vreau sa le zic parintilor asta. Ieri pe la pranz m-am pus sa ma culc putin, cand m-am culcat nu aveam nimic si cand m-am trezit a inceput durerea. Daca stiti vreun tratament pentru asta sau ceva, ma doare de ieri foarte rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ILikeBlackCats a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le spui parintilor, pana nu e prea târziu. Nu vreau sa te sperii, dar aveam o cunostinta care avea dureri in zona de jos, nu le-a spus a lor sai la timp, au trecut cateva luni, durerea se agrava, au observat parintii, a ajuns prin spitale, si fiind prea târziu, s-a ajuns la deces. Ai grija de tine!

| Maestrul76 a răspuns:

Slt, bro nu stiu ce sa zic, ar trebui sa vorbesti cu parinti tai fara sa iti fie rusine, sa vezi si parerea lor, dar daca durerea persista ar trebui sa contactati un medic, pana la urma e sanatatea ta in joc, cred ca e mai importanta decat rusinea. Te pup seara faina!