| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si acum o saptamana, mai exact, cineva a s-a legat de orice mic amanunt ca sa ma bata. Bineinteles ca nu a reusit in mare parte. Ceea ce este cert : A reusit sa cladeasca in mine un sentiment de frica, evitand pe cat posibil contactul cu acea persoana. Asta, este irealizabil, deoarece suntem in aceeasi clasa. Bineinteles ca asta nu am comunicat nimanui deoarece am fost avertizata ca ma va bate daca parintii mei vor discuta cu ai ei ( este vorba de o fata) despre acest incident neplacut. Mi-am cerut scuze, chiar daca am considerat ca nu am facut nimic neobisnuit care sa fii reusit sa scoata din sarite. Nu a avut o reactie prea respectuoasa ci una distrata. Cum pot face ca aceasta persoana sa ma lase in pace? Ce ar trebui sa fac sau la cine ar trebui sa apelez pentru a ma ajuta?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa nu ii acorzi atentie. Stiu ca preferi sa iti rezolvi singur problemele, dar ar trebui sa apelezi la parintii tai si la diriginte/diriginta. Asta sigur te va scapa de probleme. Apropo, esti baiat si vrea sa te bata o fata?

| Florescu23012000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fata. Eu nu-i acord atentie dar practic mi-e frica sa ies pe strada...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa se explica, doar ca dupa nume nu eram sigura. Ei bine, spune-le parintilor, ei te pot ajuta. Si, de fapt sunt singurii care te pot ajuta in situatia asta. Bafta!

| Floricikmov a răspuns:

Ai facut bine ca le-ai povestit parintilor si ca o sa vorbeasca cu ai ei si incearca sa nu ii acorzi atentie si evito cat mai mult posibil.

| BadLara a răspuns:

Daca tot este asa de grav, vorbeste cu careva sa o bata pana isi schimba toti dintii si îi sar din cap ideile de smardoaică!

| Mk01 a răspuns (pentru BadLara):

Aşa mă gândeam şi eu laughing.Ori dacă şti să dai cu pumnu şi palma rupe-o, arată-i că nu ea e şefa aici ci tu. Poţi să faci acelaşi lucru ca ea, să te legi de orice amănunt, trimite-mi un mesaj cu ceva contact că te învăţ eu să o demoralizezi de intră în depresie, dă-o'n aia mamii ei de zdreanţă, te învăţ eu să o pui la punct.

| Florescu23012000 a răspuns (pentru Mk01):

Ai facebook? laughing

| Mk01 a răspuns (pentru Florescu23012000):

Da logic laughing. Lasămi-l pe al tău într-un mesaj laughing

| Florescu23012000 a răspuns (pentru Mk01):

Nu pot. Sunt junior >.<.