| iamEmrys a întrebat:

Am 14 ani si mi-a aparut par pe fata, cum le-as putea spune parintilor ca vreau sa ma rad?(imi este rusine)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te razi si pe urma o sa afle si ei

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Nu este mare lucru... te duci la mama ta si ii spui "mama, mi-a crescut par pe fata si vreau sa ma rad"
"Colegii se rad deja..." *asta daca nu functioneaza prima*

Am spus sa vorbesti cu mama ta intrucat de obicei mamele te inteleg mai bine la capitolul asta intrucat na, ele au fost candva de varsta ta si se uitau la baieti care aratau bine *normal* asa ca intelegi unde bat.

Tatal ti-ar raspunde probabil "Daca te razi 1 data trebuie s-o faci mereu... ceea ce e adevarat dar totusi, nu e o mare tragedie" Nu dureaza atat de mult sa te razi deci nu vad care e problema.

Vorbeste cu ei. Roaga-i frumos si daca nu merge incearca sa dai exemple de colegi care fac deja asta.

Cand am facut asta prima oara am fost ceva gen "Imi sta ca naiba, vreau sa ma rad" Si ei au fost ceva gen "Okay".
M-am taiat de vreo 2 ori ca prostul dar hei, asa se invata rolling on the floor Roaga-l pe tatal tau sa-ti arate daca nu stii ce si cum.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu maicata...ea te va intelege dar sa fie in toane bune si sa vb calm si cu o voce de mami te rog mult

| CVane a răspuns:

Te duci si ii spui asa.

''Mamiiicaaa,mami meu tee rooog fruumoos lasa-ma sa-mi dau jos parul de pe fata,tee roog muult''

Sau, faci altfel, te duci iti iei aparatu/bicu si te barbieresti, de ce ai cere voie parintilor, nu inteleg?