| amalia99ami a întrebat:

Am 15 ani si vineri plec in concediu, dar a aparut o mica problema:menstruatia! Credeti ca e bine sa cumpar tampoane interne? Daca da de care? PS:nu am mai folosit

3 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Da

| Mimzy a răspuns:

Hey,stiiiuu e foarte enervant cand se trezeste organismu tocmai cand vine concediuull! :/

Eu personal iti spun ca am avut aceeasi problema si am vrut sa incerc acele tampoane interne! Dupa parerea mea, sunt oribile! Sunt incomode si...nu sunt sanatoase! In plus trebuie sa ai grija ce fel de tampoane interne cumperi,poate mai tarziu,peste cativa ani cand vei face prima ta vizita la ginecolog, te vor intreba parintii cu o figura uracioasa pe fata de ce doctorul z is ca nu mai esti virgina(se intampla crede-ma). Verisoara mea a folosit si o prietena la fel si la amandoua s-a intamplat pentru ca nu au cerut parerea farmacistei cand au luat tampoane! Daca iei ia O.B pro comfort MINI! Desi eu personal, nu iti recomand... Daca nu, va trebui sa suporti cateva zile, iar dupa te vei putea distra si tu.Pana atunci plimba-te, viziteaza locuri, cauta magazine frumoase, poate iti gasesti ceva misto ce nu gasesti in localitatea ta! ^_^

| NatyAriana a răspuns:

Daca esti virgina nu... Dar daca nu mai esti e bine. :*