| AlexPKZ a întrebat:

Am 16 ani
E vreo sansa sa ma lase ai mei la mare cu niste prieteni pe care ii cunosc de o viata?
Vreau sa ma distrez maxim vara asta
Nu sunt genul sa beau, sa fumez, sa ma droghez da simt nevoia de putina libertate

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Acum depinde si cu grupul care mergi.
Daca au incredere in tine, daca isi permit din punct de vedere material.
Cam riscant la 16 ani sa pleci la mare.
Dar daca nu esti un copil problema si grupul tau de amici nu au antecedente, poate se vor indura si te vor lasa.
Totusi mare grija trebuie sa ai.
O zi bunahappy

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in primul rand de parintii tai, de cata incredere au in tine precum si de cine sunt cei care fac parte din gasca de prieteni.

| mihai69 a răspuns:

Eu l-am lăsat pe băiatul meu singur la mare cu prietenii de la 16 ani. Dar îi știam și pe ei, și pe el. În plus, eu l-am dus la „gazdă", iar pe urmă am plecat cu mumă-sa vreo trei stațiuni mai la vale și am stat și moi acolo în aceeași perioadă. Ne-am și vizitat de vreo două ori, să vedem cum se descurcă. Nu l-am stresat însă, văzând că totul e în ordine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Banuesc ca parintii tai cunosc grupul de prieteni, au fost in casa la voi, tu ai fost in casa la ei.Practic ati fi ca o familie.
Daca zici ca esti cuminte, parintii tai au incredere in tine, nu vad de ce nu te-ar lasa!
Eu zic sa incerci si incepi tratativele inca de pe acum.
Succes!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da, tot pe la 16-17 ani m-au lasat si ai mei la mare/ munte cu prietenii.
In orice caz, nu prea ai ce sa patesti.

| IoanaPsy a răspuns:

Desigur ca exista sanse. Daca au incredere in tine, te vor lasa cu siguranta. Oricum cel mai bine e sa-i intrebi si sa vezi cum negociezi cu ei ca sa obtii ceea ce doresti. Intreaba-i. In cel mai rau caz o sa spuna nu.

| IQ a răspuns:

Da sanse sunt! Adule multe argumente si convinge-i ca pot avea incredere in tine.