| lucianluciy a întrebat:

Am 17 ani am 1, 77 si de 2 ani nu am mai crescut deloc nusitu ce sa fac ca sa ajung macar la 1, 85..ma puteti ajuta cu niste sfaturi?! funda

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apuca-te de baschet, fa tractiuni la bara si atarna zilnic 10-15 minute la bara. Nu fa genoflexiuni cu haltera sau chestii de genul acesta. Daca vei face aceste lucruri cu siguranta vei mai creste macar cativa cm. Sper ca ti-am fost de folos!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... tu recomanzi sa stea atarnat de bara ca sa creasca in inaltime, si eu am pretentia sa discut cu tine despre nutritie.

TU stii CEVA? Sau doar aberezi intr-una peste tot?

p.s. : cand te-am facut copil mic... sincer, am jignit copiii firavi, pana si aia stiu mai multe ca tine.

p.p.s. : incearca sa citesti CARTI, sa stii ca nu o sa-ti faca rau!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Care-i problema ta ma? Daca tu consideri ca ceea ce i-am sugerat eu e greseit, sustine acest lucru prin argumente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema mea este ca ma jigneste cineva care crede ca daca sta atarnat pe bara creste in inaltime.

Am si eu pretentia sa fiu jignit de persoane cu un minim de inteligenta macar, nu de oameni care recomanda sa stai "atarnat" ca sa cresti in inaltime.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nu am spus ca prin atarnatul la bara vei creste intr-un mod extraordinar. Acest lucru te ajuta la cresterea in inaltime, dar intr-o masura mica. Eu nu te-am jignit. Daca tu consideri ca un om care are alte pareri te jigneste, esti un mare idiot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 21 de ani mai ai timp de crescut.
eu am crescut pana la 20.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Mananca sanatos. vitamine

| NotSoClassyX a răspuns:

Aduna inaltimea mamei cu cea a tatalui +13, si dupa imparte la 2 pentru a afla cat poti creste in inaltime (cel putin asa am auzit, si eu am facut chestia asta).
Dar un stil de viata sanatos si exercitii zilnice te pot ajuta sa cresti in inaltime. https://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/