| iwannabeperfect a întrebat:

Am 17 ani si 6 luni si am sanii foarte mici. Imi vor mai creste? Ce sa fac? Va rog ajutati-ma, sunt foarte complexata! Mentionez ca am 1, 62 si 47 de kg. Incerc sa ma ingras dar nu pot. FUNDA*

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Eu cred ca sunt foarte buni. De ce sa ai sanii mari, doar nu vrei sa transmiti mesajul ca esti un obiect sexual? Cine te va iubi, va iubi tot ansamblul. Complexele isi gasesc pretextul, nu motivul in diferite trasaturi particulare.

| Neo12 a răspuns:

S-ar putea să te mai dezvolţi, procesul de creştere încă nu s-a terminat. Ştiam că există nişte exerciţii fizice pentru creşterea sânilor, dar nu îţi recomand. Noi trebuie să ne mulţumim cu ceea ce avem, ce putem face dacă Dumnezeu aşa ne-a lăsat? Pe viitor poţi interveni cu o operaţie asupra lor, dar cu ce te ajută? După o să fii iar criticată că eşti falsă sau cine ştie ce, deci mai bine aşa cum te-a lăsat Dumnezeu. Nu te sfătuiesc să mănânci cine ştie ce lucruri sau să iei diferite pastile, nu ajută la nimic.

| frostxtq a răspuns:

Da, corpul tau se va dezvolta aproximativ pana la varsta de 20 de ani. Oricum nu vor mai creste excesiv de mult, de aceea te sfatuiesc sa nu mai fii complexata din aceasta cauza. Baietii care prefera sanii mari sunt de prost gust. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa un baiat rafinat va prefera o fata finuta in detrimentul unor sani cupa 80C happy

| Primu_GigiBecali_1980 a răspuns:

Esti anorexica? adica te rog nu tine dieta si nu cred ca e bine sa te gandesti de exemplu mie imi plac fetele cu, balcoane, insa e un caz rar din toti cei 20 de prieteni de liceu prefera fetele mai slabute na acu depinde recomand sa incerci sa fi fericita cu cine esti(nu incerca silicoane sunt de prost gust)