| lovecats123 a întrebat:

Am aproape 15 ani si sunt cam grasa.Am aproximativ 1, 70 cm si 55-56 kg.Am incercat sa slabesc dar nu pot.Cel mai rau e ca am silueta tip para si ma enerveaza ca ma ingras doar la nivelul picioarelor.Cred ca o sa fac si celulita in curand.Deci cum am putea sa slabesc macar 3-4 kg si cum pot preveni celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa. nu mai manca nimic facut cu zahar/faina cartofi sau orez si o sa fii bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai greutatea perfectă pentru înălțimea ta, de ce să slăbești?

| IonutCG90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze 9Octombrie, voiam sa zic LoveCats laughing...

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutCG90):

hai că te iert laughing

| IonutCG90 a răspuns (pentru anonim_4396):

tongue @;}-- său' mâna

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutCG90):

câtă politețe laughing
așa da kiss

| IonutCG90 a răspuns (pentru anonim_4396):

blushing happy.

| IonutCG90 a răspuns:

Are dreptate 9Octombrie. Nu mai fă prostia asta. Ai greutate PERFECTĂ. Dacă ai fi ajuns la 65 kg abia atunci poate POATE dar POATE sa te fi gandit ca incepi să te îngrași, ești chiar slăbuță, ești bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutCG90):

De unde stii ca e greutate "perfecta "?

| IonutCG90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi din două motive. Primul logica, am cunoscut zeci fete care ar avea înălțimea și greutatea ei și arată impecabil. Al doilea motiv este cel ștințific, IMC(Indice de Masă Corporală) Vârstă: 15 ani, Înălțime: 170 cm, Greutate: 56 kg Greutatea ideală pentru vârsta 15 ani este 40.55-68.35 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 19.4. În colcuzie, dacă ar avea sub 40 sau peste 68 atunci se poate să-și facă griji. Încă o dată pisicuță{lovecats123 }, nu-ți face griji rose--

| IonutCG90 a răspuns (pentru IonutCG90):

P.S. Dacă stăm și calculăm distanța între 40.55 și 68.35 suntem aproape de PERFECȚIUNE. Să nu te mai aud cu celulita lovecats123 că n-are nici o treabă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutCG90):

Greutatea se ia in fucntie de inaltime nu de varsta. si care e faza cu " Încă o dată pisicuță{lovecats123 }, nu-ți face grij" esti gay ce naiba?

| IonutCG90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Copile taci că abia te-ai născut nu mai comenta aiurea. Mesajul era pentru LOVE CATS dar ești prea orb(matinal) ca să observi, lasă discotecile că n-ai nici buletin.

| IonutCG90 a răspuns:

Endoryus de ce ai șters mă comentariul meu, era prea amplu și logic pentru tine? Doamne ce slăbani... 9Octombrie, uite aici: CALCULAT IMC: "Greutatea ideală pentru vârsta 15 ani este 40.55-68.35 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 19.4." Adică PERFECTĂ EȘTI. Și nu mai spune prostii gen celulită, n-are nici o legătură cu tine pisicuță(lovecats123) rose--

| adolescenta258 a răspuns:

Nu fi prostuta, de ce sa slabesti? Eu am 19 ani si tot 1, 70 m si de doi ani tot bag in mine vitamine si cat mai multa mancare (chiar daca am o alimentatie sanatoasa si in orar) sa ajung la kg normale pentru inaltimea mea. Tin sa mentionez ca am 45 kg. Ce n-as da sa eu kg tale?! sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru adolescenta258):

Du-te la un nutritionist. si eu pe la 18 ani aveam doar 64 si in 3 ani am ajuns la 83. o sa te ajute mult

| OctavianT a răspuns:

Viata activa, sport si mancare de calitate. Greutatea e ok pentru inaltimea ta.