| Peoplehelpthepeople a întrebat:

Am aproape 16 ani și nu am avut niciun prieten pana acum. Unii dintre cei ce le spun asta, zic: doamne, sa nu mai spui la nimeni ca te faci de ras, unii spun: eh, va fi cineva pentru tine'. Hm, simt și nu simt nevoia sa-mi fac prieten, dar apare ideea asta ca ma vor crede ciudata ca nu am mai avut niciun prieten. Am observat ca băieții au de obicei să întrebe dacă ai mai avut sau nu prieten. Țin cont de asta și de judecă dacă nu ai ai avut sau râd de tine sau își creează o idee nașpa? Aștept păreri, pupici

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De obicei baieti cand te intraba daca ai avut sau nu prieten au ei ceva in cap, nu toti dar majoritatea da, ai sa observi ca daca zici ca nu in curand vei avea, si nu va fi pentru mult timp si cel mai probabil vei suferi.
Acum desigur sunt si uni baieti care nu sunt asa.
Mai bine ai ramane in continuare asa, pana il vei intalni pe cel care sa il iubesti si sa te iubeasca.
Nu lua in considerare ceea ce spun alti, mereu te vor induce in eroare, nu trai viata altora, nu le face jocul, fa-ti singura alegerile.

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu stiu de ce nu s-a postat tot raspunusul. Voiam sa zic ca sa ai prieten la 16 ani nu este o relizare, nu e cine stie ce. Nu fii nerabdatoare si nu-ti face prieten doar de dragul de a avea unul sau de gura lumii.Am 16 ani si eu, si crede-ma e mult mai bine fara.Iti ocupa in primul rand din timp ( eu sunt destul de ocupata, nu stiu despre tine dar sigur ai si tu lucruri de facut) iar asta e varsta pentru a invata ceea ce iti place.(nu ma refer neaparat la scoala.

| Peoplehelpthepeople explică (pentru 愛日本):

Da, ai dreptate. M-am lasat usor influentata si de parerile celorlalti, crezand ca daca ei zic asa inseamna ca asa elaughing)

| 愛日本 a răspuns (pentru Peoplehelpthepeople):

Da,exact asa sunt si eu, dar mi-am dat seama ca mai important este mie sa imi placa persoana mea, nu altora.

| Latinmoon a răspuns:

Ai timp si pentru un prieten, nu trebuie sa te grabesti niciodata. Nu uita asta!

| Peoplehelpthepeople explică (pentru Latinmoon):

Nu ma grabesc nicidecum. am mentionat mai sus ca nu prea sunt sigura cu privire la a-mi face un prieten. am pus întrebarea asta mai mult din curiozitate fata de parerea baietilor cu privire la o fata care nu a avut niciun prieten...