| aina a întrebat:

Am auzit ca: daca faci masaj la sani cresc... e adevarat? [[intrebare pentru fetetonguetonguetongue]] pop

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masajul circular ajuta la tonifierea sanilor si nu la marirea lor.marirea este cauzata de hormoni sau de cresterea ta in greutate.

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu iti cresc dar te ajuta sa ai niste sani frumosi happyAsa ca e bun masajulbig grin

nony
| nony a răspuns:

Doar cu o singura conditie.masajul sa fie facut de un baiatwinking.

| Puiutz a răspuns:

Nu ajuta la crestere. dar are un efect bun asupra lor.
bye:*

| Andreeagen a răspuns:

Banuiesc k u vrei sa iti creasca sanii. ei bine am auzit si eu dp la babe k daca mnanci marar cresclaughing) nu considerabil da drace aclo 1 cm tot se obshappy nu stiu eu zic ca nu pierzi nimic dka incerci in afara de...2-3 lei cat dai pe mararlaughing app sa stii ca nu gumesc am auzit la o baba acum daca minte nu stiu...

| Encore a răspuns:

Cica daca faci sex de 3 ori pe zi, ca fata iti cresc sanii smug ia incerca...
Iti dai seama ca este o intrebare prosteasca. Nu iti cresc daca faci masaj

| GnnAndra a răspuns:

Sanii sunt organe hormono-dependente care isi modifica volumul in functie de anumite procese endocrine. Alimentatia incorecta, stresul si efortul exagerat fac ca nivelul hormonilor feminini sa scada, ceea ce duce la scaderea in volum a sanilor.
Fermitatea bustului mai este afectata si de tinuta incorecta, expunerea indelungata la soare si variatiile de greutate.
Apa rece. Excelenta pentru tonificarea pielii, stimuleaza circulatia sanguina. Daca nu suporti apa rece pe intregul corp, indreapta jetul de apa doar catre sani. Efectul: circulatie activata si intarirea tesutului din jurul sanilor. Si nu uita ca pielea fina a sanilor sufera la fel de mult din cauza lipsei de apa ca si cea din jurul ochilor.Foarte bune pentru pielea de pe bust sunt alimentele cu potasiu si cele care contin multa celuloza, cum ar fi bananele, cerealele integrale sau orezul
. Exercitiile de tonifiere. Aseaza-te in fata oglinzii, lipeste palmele in fata sternului si apasa-le una de alta puternic, timp de 10 secunde. Repeta de cinci ori. Respira adanc, ducand lent palmele in sus, prin lateral, in timp ce inspiri. Poti face si forfecari ale bratelor bine intinse in fata, la nivelul pieptului. Incepe cu treizeci de forfecari pe zi. Creste treptat pana ajungi la cincizeci de repetari pe zi, intrerupte de mici pauze pentru reglarea respiratiei.
Succes:*

| MarYoBenucci a răspuns:

laughing ai vazut la fabrica de paine cum preseaza coca laughing cu mana laughing asa sa faci si u ca le fac super :X

| just4fun_8801 a răspuns:

Mai copilasi... renuntati la toate prostiile pe care le auzit la Radio Sant...Estrogen-ul este hormonul responsabil cu dezvoltarea tesutului mamar atat la femei cat si la barbati (lucru care se intampla atunci cand un androgen ca testosteronul se transforma in estrogen prin procesul numit aromatizare). Orice prostii cititi despre masaje sa stiti ca ele ajuta foarte mult la relaxare, dar masajul anticelulitic si alte tipuri de masaje sunt o mare porcarie, iar efectele (daca apar) sunt MINORE.Asa ca daca vrei sani mari ori te duci la nea bisturiu sa iti bage 2 tuburi de silicon, ori apelezi la naposim sau alti steroizi si te rogi sa mearga.

| antonemarian a răspuns:

big grin ...Imi place subiectul. Dar nu trebuie sa ai sani mai mari ca sa fii frumoasa. Esti frumoasa exact asa cum estiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sigur daca cresc, dar sigur le face bine.Pe langa masaj, cand faci dus, da cu putina apa rece pe ei la sfarsit si noaptea nu dormi pe burta.Si poarta un sutien special cand faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred! eu cred ca o sa se lase sanii din moment cei masezitongueP

| biliana a răspuns:

Sanii nu o sa creasca daca ii masezi! o sa aiba o forma mult mai definita insa vor ramane la fel