| AnaCT a întrebat:

Am foarte multi bani. Nu e vina mea, pur si simpla am parinti bogati. De curand m-am combinat cu un tip simpatic. Credeti ca vrea sa profite de mine?

147 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricine cand vede ca sant bani la mijloc sta pe interes, doar aia saraci se iubesc si in viitor se omoara lasand copii orfani sau traiesc in scandal

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Privind la mentalul tineretului din ziua de azi, tind sa cred ca da.
Nu poti sti ce este in mintea omului, daca este de acelasi nivel ca si tine, crezi ca nu te poate prosti?
Dar can omul are bani multi, se gandeste ca fiecare persoana care se apropie de el o face doar pentru bani.
Doar tu poti afla daca te prosteste ori ba si doar tu poti sa opresti acea persoana stiind ca te vrea doar pentru bani.
O zi bunahappy

| Ofiintă a răspuns:

Nu are rost sa pui problema astfel, pentru ca abia s-a infiripat ceva intre voi.Desigur, e normal sa ai dubii, suntem oameni si am mai fost posibil tradati, dar eu iti recomand sa iti vezi de relatie si daca vor surveni anumite problema consider ca o sa-ti dai seama. Cred ca esti o fata desteapta care nu se va lasa influentata.
O zi buna!
pa, pa

| darrio2007 a răspuns:

Tipul simpatic are si el bani? Ca daca nu, chiar ar putea sa profite de tine.

| Forevăr a răspuns:

Daca i-ai spus/dat de inteles din prima ca ai bani, da.

| madyddd a răspuns:

Daca pleci din start cu ideea asta, "am multi bani" e clar ca in afara de banii familiei tale esti zero!

| buzeduulci a răspuns:

Mergi fara bani la tine si prefa-te c ti-e pofta de ceva sa vezi daca iti ia

| foxi a răspuns:

Nu este sigur! dar nu fi timorata de acest gand! una e dragostea si altceva sunt banii!

| Ađřıαηηα a răspuns:

Buna.
Pai depinde de tine sa iti dai seama daca el vrea sa profite de tine sau chiar te place.
Daca iti cere bani, sau iesiti la un suc si te pune sa platesti tu, sau pare interesat de banii tai chiar si printr-un mic gest sau printr-o intrebare atunci ar fi mai bine sa-l lasi si sa-ti gasesti pe cineva care sa te placa pentru cine esti tu cu adevarat nu pentru ceea ce ai.

| AbyAndrei a răspuns:

Fii atenta... Mai vb cu baiatul asta si vezi ce e de capul lui. E cam cea mai simpla solutie. Fii si tu mai zgarcita cu el si vezi cum se comporta... Si pentru ceilalti laughing) : exista si asa ceva daca "sarantocul" e cum vrea fata!

| RyanGeorge a răspuns:

Buna, vad atatea comentarii aici si nu vad rostul la ele.
In ziua de azi nu numai fetele alearga dupa bani dar si baietii dupa fete cu bani insa sa nu judecam prea repede si sa iei in calcul tot ce se spune pentru ca vei incepe sa-ti spui in gandul tau "toti sunt dupa bani". Mai sunt si oameni care chiar vor multe la o relatie si care nu are nici o legatura cu banii, depinde si de varsta si oricum ai spus ca doar nu de mult timp sunteti impreuna ..Asta descoperi tu pe parcusul relatiei, poate o sa vezi sau poate nu o sa vezi acele iesiri care iti dau de banuit ca sta cu tine doar de dragul ca ai bani.
PS : Cati ani ia?

| nbghgkj a răspuns:

Nu, sigur te iubeste cu adevarat

| Sara2 a răspuns:

Cred ca te lauzi. Daca vrei ca cineva sa nu stea cu tine pentru bani, prima luna de relatie nu-i arata treaba asta, poarta-te ca o fata simpla si daca te va iubi si te va aprecia treptat treptat o sa afle si asta despre tine

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Un barbat istet poate profita de o femeie atat cu bani cat si fara bani, tu esti o laudaroasa ai tinut mortis sa te lauzi ca ai foarte multi bani. cu bani sau fara pasarica are acelasi gust

| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi asa ceva e asa rar ca iarna privind spre primavara sa crezi ca zapada se transforma in inghetata iar ca din cauza frigului transpiti, ce fata cu banii isi ea un sarantoc? sa stiu si eu care?

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca se poate avea in vedere si asa ceva.Nu ar fi ceva iesit din comun ca adevaratul motiv sa fie chiar varianta imaginata de tine. Incearca sa-l"citesti" analizandu-i comportamentul.Succes.

| mihai69 a răspuns:

Nu-l cunoaștem pe individ, așadar e greu de dat un răspuns cert.
Dar de obicei, băieții chiar vor să profite de tipe, dacă nu neapărat financiar, măcar fizic (asta e valabil cam la 95% dintre cazuri).
Acuma, na! vezi și tu... ia-l încet (că spune tot).

| neutrino a răspuns:

El poate profita de tine, dar si de banii tai! De ce te indoiesti, crezi ca nu esti suficient de "buna"?

| doctorandus a răspuns:

Daca scarmi prea adanc o sa ramai singura si nefericita.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de baiat.
Am prieteni care profita, prostesc chiar si fete nu foarte bogate, sa cheltuie cu el. Pardon, sa cheltuie impreuna. Pleaca in vacante, baiatu' pune 300 de lei, fata 1000, din banii parintilor. Cam asa se intampla.
Pe de alta parte, am si prieteni cinstiti, ca si mine, care se simt prost si daca plateste o singura data fata, chiar si putin.
PS: Si eu sunt dragut! laughing
Acum, n-am de unde sa stiu cu ce baiat umbli tu... Tine-ti ochii deschisi, si vei vedea daca incearca sa profite sau nu. Conteaza si cum sta el cu financiarul, ce varste aveti, ce bani de buzunar ai tu, si cand consideri ca cineva profita sau nu de tine.
Un baiat asa ca mine (am zis ca-s si dragut, nu? laughing ), nu ar sta intr-o relatie pentru a profita de banii partenerei, avand propriul drum in viata, prin care sper sa ajung independent. Deci, dependenta de banii tai, nu m-ar ajuta, ba chiar m-ar incurca. Ma orientez in general spre realizari, nu placeri de moment.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca vrea sa profite de tine pentru banii care zici ca-i ai.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca asta ii este scopul prieteniei cu tine.

| Doub a răspuns:

De unde vrei să ştim noi? Ar trebui să ne uităm în vreun glob de cristal?

| SkyPilot a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu. Un lucru este insa aproape sigur: nu banii tai il intereseaza, iar daca vrea sa profite vrea sa profite de corpul tau.
Iti poti da seama daca vrea sa profite de tine observand daca te place sau nu. Daca vezi ca ii pasa sincer de tine, te ajuta, te priveste si cand tu nu esti atenta, te atinge (fara caracter sexual), iti face complimente, probabil ca te place cu adevarat. Daca e asa, poarta-te frumos cu el. Situatia ta financiara nu este un avantaj pentru tine in relatiiile cu baietii. Multi se simt prost atunci cand fata plateste si/sau face cadouri scumpe pe care baiatul nu si le poate permite.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Depinde... Unii baieti nu sunt profitori dar acestia sunt foarte putini.

In primul rand trebuie sa te intrebi daca respectivul stia de la bun inceput ca esti bogata. Daca stia asta atunci exista o sansa destul de mare ca acesta sa profite de tine.

Spui ca este simpatic? Pai daca este de treaba, daca se comporta bine atunci mai conteaza daca profita sau nu?

Important este sa nu fie un nesimtit care sa se comporte cu tine in ultimul hal. Incearca sa petreci mai mult timp cu acest baiat. O sa vezi cu timpul cum este el in mod normal. Nimeni nu poate juca teatru la nesfarsit.

Succes!

| sofisis a răspuns:

Pai...se spune ca orice pe lumea asta are un pret...depinde cat de simpatic e. Cu cat e el mai simpatic, cu atat trebuie sa ai tu mai multi bani.

| R0R0 a răspuns:

Depinde de cum se comporta cu tine

| Goete a răspuns:

Chiar vrei sa iti traiesti viata cu frica de a nu profita cineva de tine? - uita de bani si priveste licarirea din ochii lui... Daca o vezi, e pentru ca te iubeste

| Goete a răspuns:

...eu ti-am raspuns deja dar am o intrebare...
Tu ai lasa banii pentru el?

| gemeni6226 a răspuns:

Asta o sa stii numai cu timpul.Si eu am avut in viata petitori cu bani multi dar daca nu mi-a placut persoana degeaba.Nu eram in stare sa iubesc pe cineva numai pentru bani.Acum am in viata pe cineva care are bani dar imi si place de respectivul, dar ar mai fi ok daca nu ar avea pentru ca la inceput am avut probleme in a-i demonstra ca nu pentru bani imi place de el.