| Inghetata1234 a întrebat:

Am fost cu un baiat, iar dupa o saptamana era foarte sec si n-am mai vorbit 6 luni. Iar acum cand iesim mai multi prieteni, mereu ma saruta. Mi se pare aiurea ca ma saruta si sta cu mine, dar nu vbim niciodata prin mesaje... Mi-e rusine sa-i dau eu mesaj, si oricum cred 90% ca daca ii dau mesaj nu-mi raspunde. Dar nu-nteleg de ce ma saruta mereu si niciodata nu imi da mesaj?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
1. Te place dar este timid sa vorbeasca cu tine in privat dar in fata prietenilor prinde curaj
2. Isi bate joc de tine si te vede dar ca pe o marioneta pe care o pupa cand are el chef si face ce vrea cu ea
3. Face asta doar sa para tare in fata prietenilor.
Ce nu inteleg eu e de ce ii permiti sa faca ce vrea cu tine? Nu-i mai permite, simplu, te face sa pari o usuratica in ochii celorlalti daca te pupi asa aiurea cu el dar n-aveti nicio treaba.

| lovegirl15 a răspuns:

Eu zic sa-i spui ce te deranjeaza, pana la urma, mi se pare normal ca intr-o relatie sa existe comunicare. Iar din ce ai spus tu, tot ce face el e sa tu sarute, iar asta nu e normal. Ce fel de relatie e asta? Nimeni nu spune sa stati sa va sufocati tot timpul cu mesaje, insa din cand in cand, un mesaj de noapte buna sau un mesaj in care sa va intrebati ce faceti, e dragut!
Cel mai bine e sa discutati despre asta, daca stii ca pe tine te deranjeaza si poate reusiti sa schimbati asta. Adica, daca te iubeste, sigur iti va trimite de acum incolo mesaje, daca tu ii spui ca vrei asta. Daca nu discuti cu el, nu vei afla niciodata de ce nu ii place sa iti trimita mesaje sau sa te sune. Nu ezita sa-l intrebi, altfel vei sta mereu cu indoiala asta.
Succes si sper ca te-am ajutat!

| andy95summer a răspuns:

Eu cred ca se da mare in fata prietenilor ca "uite ce gagica am eu". Poate doar te foloseste, daca nu vorbeste aproape deloc cu tine.Mai bine ai avea o discutie serioasa cu el in legatura cu relatia dintre voi doi.