| anonim_4396 a întrebat:

Am fumat până acum dar mi-a zis un cunoscut ca nu fumez bine adică ca nu trag in piept, mi-am luat dunhill negru ca de obicei am început sa tușesc cand "trageam in piet" care e diferența? Trebuie sa înghit fum?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Eu ţi-am zis cum se face. Dacă nu eşti obişnuită normal că începi să înghiţi fum tuşind. Dacă fumezi corect nu-nghiţi.

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă nu tragi în tine arunci banii degeaba pe ele. Plus că e şi mai periculos dacă le pufăi în gât şi-atât. Dacă nu ştii să fumezi, macar apucă-te cu d-alea mai slabe. Ai luat-o cu Dunhill negru? Nu să înghiţi. Să-l inspiri.

| JvKl a răspuns (pentru Gizăz):

Deci daca il înghit ma innec?

| Gizăz a răspuns (pentru JvKl):

N-auzi că nu-l înghiţi? Îl inspiri. E o diferenţă. Şi da, dacă nu eşti obişnuită te vei îneca şi vei tuşi. Dar te obişnuieşti repede.

| JvKl a răspuns (pentru Gizăz):

Pai asta e ca dacă il inspira doar tuseam dar dupa cred ca înghițeam fum si începeam sa ma innec.

| Gizăz a răspuns (pentru JvKl):

Eu ţi-am zis cum se face. Dacă nu eşti obişnuită normal că începi să înghiţi fum tuşind. Dacă fumezi corect nu-nghiţi.

| T0T a răspuns:

Ca tragi in piept, ca fumezi cum fumezi tu tot nu este bine. Iti recomand sa lasi tigarile.

| gabriel87000 a răspuns:

Mai bine iti iei ceva de mancare sau un suc tigarile nu tin de foame.2 la mana arunci bani aiurea pe el cand poti face altceva cu bani aia

| Zedge a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu fumezi deloc sa sa iti prelungesti viata dar e alegerea ta.
Daca tragi doar in gura sau gat fumul, te vei trezi cu un cancer la gat de nu te vezi, daca tot fumezi fa-o cum trebuie trage in piept.