| StefanOprea a întrebat:

Am furat cateva eri dintr-un bar, daca dovedesc ca eu am fost, ce se poat eintampla?

11 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Suporti consecintele, oricare ar fi ele (poate vei fi nevoit sa platesti, depinde de decizia proprietarului), iar cand iti mai trece un gand din acesta prin cap, te vei gandi de doua ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si asa vinovat te simti? Ti-a venit cineva la usa cu politia sau te-a informat cineva c-a asistat la asta?

| StefanOprea explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca stie nimeni, dar se poate sa afle, chiar si asa nu au vreo dovada ca am fost noi. Ideea e ca, cel mult o sa iau o amenda in pnm, si ala mai putin ca e un copil. Ma deranjeaza tonul tau, vorbesti de parca am omorat amandoi pe cineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StefanOprea):

Tocmai, vreau sa nu te simti vinovat, esti cam paranoic crede-ma, trebuie sa mai ai si peripetii de astea.

| StefanOprea explică (pentru anonim_4396):

Adevarat, te cladesc. Oricum, mersi de mesaj, nu am remuscari pentru ca sunt cam sociopat, dar e asta mic, si na.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StefanOprea):

Ai grija sa ramai asa toata viata, sunt unii care omoara oameni si raman nepedepsiti, si ala se teme c-a furat 2 beri? rolling on the floor Oricum putrezim cat mai curand.

| StefanOprea explică (pentru anonim_4396):

Fara remuscari?laughing Dap, asa raman.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Sper sa ajungi unde meriti. Fie intr-o casa pentru infractorii juvenili, daca ai mai facut asta, fie la puscarie, daca ai varsta legala.
Locul tau acolo este.

| StefanOprea explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Am 17, si nu am mai facut asta, ideea e ca nu am fost eu, a fost un copil de 14, si el mi-a oferit, dupa am aflat ca sunt furate, intelegi?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns (pentru StefanOprea):

Atunci el sa ajunga unde trebuie.
Tu nu vad de ce ai pati ceva cata vreme nu ai stiut ca sunt de furat.

| StefanOprea explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Omule, si unde sa ajunga? Intrbe pentru el, copilul are 14 ani in pnm. Cel mult merit ao amenda data parintilor si restrictie. Berile erau afara, ca si cum ar fi fost aruncate la gunoi.