| titicristina21 a întrebat:

Am inteles ca si fetele pot avea patratele dar in afara de alimentatie ce trebuie sa faca? haltere.flotari. abdomenealergaturi dar nici la sala nu altceva?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Poţi face.Caută pe youtube upper abs workout/ lower abs workout. Sunt o grămadă de exerciţii, dar trebuie să ai grijă şi la alimentaţie.

| alexandrualind a răspuns:

Da,poate facand sala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu totii le aveam, doar ca ele nu se vad din cauza grasimi. De aceea conteaza foarte mult cum ardem grasimea, eu merg pe exerciti pentru abdomen si nu numai + alimentatie corecta, mai mult sa te abti de cele care te-ar putea impiedica sa "ai" patratele decat sa mananci ce este indicat, parerea mea.

| immortalfaith a răspuns:

Orice om se naste cu patratele. ( si mamaie are patratele)
In concluzie, si fetele pot "avea".
Partea dificila e cum le faci vizibile.
Primul e regimul alimentar (o dieta "sanatoasa", fara prajeli, dulciuri, zahar, biscuiti, clatite, gogosi. etc., mai multe proteine si mai putini carbohidrati)
Poti face ridicari de picioare sau de genunchi atarnand (cum ai face tractiuni la bara doar ca ridici picioarele sau genunchii ~ 4-8 serii de ~12 reps, poti pune si greutati dar nu ai nevoie momentan)
Exercitiile care lucreaza abdomenul direct sunt cam degeaba, poti sa nu le faci
Alergi 6 zile pe sapt (una pauza ca sa ti eliberezi tensiunea din picioare):
2 zile HIIT, 2 alergare lunga, 2 combinat